22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,962 TL
  • 4,660 TL
  • 163,53 TL
  • 105.748
KOCAELİ 28°

BAYRAMDA ULAŞIM ÜCRETSİZ

Bayramda ulaşım ücretsiz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bayram boyunca toplu taşıma hizmeti veren araçları ücretsiz yapacak

29 Ağustos 2017 Salı 09:55 Kent Haberleri
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince vatandaşların dost ve akrabalarıyla bir araya gelebilmelerini sağlamak amacıyla ücretsiz ulaşım hizmeti verecek. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediye meclisinin aldığı kararla, vatandaşlar 31 Ağustos Perşembe arife gününden Kurban Bayramı’nın sona erdiği 4 Eylül Pazartesi gününe kadar ücretsiz ulaşımdan yararlanacak.
 
BAZI HATLAR DAHİL OLMAYACAK
Vatandaşların memnuniyetini kazanan hizmet kara ulaşım, raylı sistemler ve deniz ulaşımında geçerli olacak. Belediye otobüsleri, tramvay, vapur/yolcu motorları Kurban Bayramı süresince ücretsiz hizmet verecek. Belediye otobüslerinden 200 numaralı İzmit-Kartal Metro hattı, 250 numaralı Otogar-Sabiha Gökçen hattı ve Kandıra sahillerine hizmet veren 800K ve 800C numaralı hatlar ücretsiz ulaşıma dahil olmayacak.
 
DENİZ ULAŞIMINDA SAYIM AMAÇLI KART BASILACAK
Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Deniz Ulaşım Şube Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre arife günü ve Kurban Bayramı boyunca deniz ulaşımı da ücretsiz olacak. Ancak deniz ulaşımında yolcu sayısının belirlenebilmesi için deniz ulaşımını kullanacak olanlar yine Kent Kartlarını okutacak. Ancak deniz ulaşımı ücretsiz olduğu için bu Kent Kartlardan ücret alınmayacak.
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Deniz Evrim

29 Ağustos 2017 Salı 16:53

teşekkürler

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Mardin kapı “Gönül Köprüsü ile” şen oldu

Mardin kapı “Gönül Köprüsü ile” şen oldu