23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

BAYRAK ASAN OTOBÜSLERE CEZA İDDİASI

Bayrak asan otobüslere ceza iddiası

İzmit’te faaliyet gösteren şehir içi özel halk otobüsleri sürücüleri, otobüslerine taktıkları Türk Bayrakları için otobüslerde geçerli olan aksesuar kanuna muhalefet ettikleri gerekçesiyle 210 TL ceza yediklerini iddia etti

02 Kasım 2016 Çarşamba 15:36 Kent Haberleri

İzmit’te faaliyet gösteren şehir için özel halk otobüsü sürücüleri otobüslerinde bulunan Türk Bayrakları nedeniyle UKOME tarafından kendilerine 210 TL ceza yediklerini iddia etti. Orduevi mevkisinde bulunan Batı Terminalinde toplanan otobüs sürücülerine MHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Çöplü de eşlik etti. Sürücüler adına açıklama yapan Çöplü, “UKOME yetkilileri halk otobüslerinde bulunan Türk Bayraklarının sökülmesini talep ediyorlar. Son zamanlarda yaşanan terör olaylarından dolayı arkadaşlarımız bunu sökmek istemiyorlar. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayıp da ülkemizin sembolü olan bayrağımızı takamıyorsak Türk olarak bu bizim zorumuza gittiğimiz için de arkadaşlar böyle bir eylem içerisindeler” dedi.

 

MHP OLARAK KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Milliyetçi Hareket Partisi olarak konunun takipçisi olduklarını belirten Çöplü, “İlçe başkan yardımcısı olarak ben şoför arkadaşlarımın yanındayım. Bu işin bir an önce çözülmesini ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak tarafımıza bilgi verilmesini talep ediyorum. TC’de Türk bayrağını taktığımız için arkadaşlar 210 TL ceza yiyor. Türkiye’de Türk bayrağı Türklüğün sembolüdür. Bunlara bu yetkiyi veren kim ise gerekli açıklamayı Milliyetçi Hareket Partisi olarak bekliyorum” şeklinde konuştu. Ellerine aldıkları Türk Bayrakları ile toplanan sürücüler, yapılan açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

 

UKOME BAŞKANI SALİH KUMBAR: "ÖYLE BİR CEZA YOK"

Konuyla alakalı iddialara yanıt veren UKOME daire başkanı Salih Kumbar, “İddialarda bulunan adam bize belge göstersin, öyle bir ceza yok. Sonuçta kesilen bütün cezaların hepsi bizim önüme geliyor. Bayrakları sök dediklerimiz ise eskiyen bayraklardır. Eskilerini yenileri ile değiştirmeleri için zaman zaman uyarılarımız oluyor. Ayrıca bunu iddia edenler 15 Temmuz sürecinde vatandaşları iki gün ücretsiz taşımayanlardır. Ben iki ay vatandaşımı ücretsiz taşıdım” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Uyuşturucu kullanan şoför dehşet saçtı

Uyuşturucu kullanan şoför dehşet saçtı