22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,969 TL
  • 4,666 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

BARAN: YARIMCA KİRAZI’NI DÜNYAYA TANITACAĞIZ

Baran: Yarımca Kirazı’nı  DÜNYAYA TANITACAĞIZ

Körfez Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 43. Kez kapılarını açacak olan Altın Kiraz Festivalinin tanıtım toplantısı Tütünçiftlik Sahilde Belediye Başkanı İsmail Baran tarafından gerçekleştirildiBİRLİK ve beraberliğinkardeşliğin, sevginin ve çok renkliliğin simgesi olan Körfez’de yapılacak olan Kiraz festivali kente farklı bir hava katacak. Dolu dolu bir festival programı ile Körfez halkının karşısına çıkacak olan Körfez Belediyesi, zengin içeriğin yanı sıra farklı etkinlikleri de Körfez halkıyla buluşturacak.

30 Eylül 2016 Cuma 10:09 Kent Haberleri
Körfez Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 43. Kez kapılarını açacak olan Altın Kiraz Festivalinin tanıtım toplantısı Tütünçiftlik Sahilde Belediye Başkanı İsmail Baran tarafından gerçekleştirildi

BİRLİK ve beraberliğinkardeşliğin, sevginin ve çok renkliliğin simgesi olan Körfez’de yapılacak olan Kiraz festivali kente farklı bir hava katacak. Dolu dolu bir festival programı ile Körfez halkının karşısına çıkacak olan Körfez Belediyesi, zengin içeriğin yanı sıra farklı etkinlikleri de Körfez halkıyla buluşturacak.

3 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

3 Haziran Cuma Günü Körfez Ağadere Caddesinde Saat 18.00’da festival yürüyüşü ile başlayacak olan etkinlikler kapsamında 4 Haziran Cumartesi günü Yarımca Sahili’nde gerçekleşecek olan Uçurtma Şenliği ise 13.00 ile 17:00 saatleri arasında yapılacak. Uçurtma şenliğinin ardından Saat 20.00’da ünlü şarkıcı Uğur Işılak ile Birlik ve Beraberlik gecesi düzenlenecek. 5 Haziran Pazar günü ise Sevindikli günü Güreş Alanı’nda 10.00-18.00 saatleri arasında yapılacak olan Yağlı Güreş Müsabakaları ile festival son bulacak.

BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

Kiraz Festivali’ni tanıtmak amacıyla bir basın toplantısı düzenleyen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Her yıl kendini daha ileri noktalara götüren bir belediyecilik örneği sergiliyoruz. Ekiplerimizle aylar süren toplantılarımızın sonucunda Geleneksel Altın Kiraz Festivalimizin tarihini belirledik. Tabi ki Kiraz Festivalimiz ’in altını dolduralım, gerçek manada bir festival havasında olsun, göstermelik bir şey olmasın istedik. Körfez ilçemizin kirazını tanıtalım istedik. Bu amaçla festivalimizin içeriğini daha da genişleterek ve zenginleştirerek halkımızın huzuruna çıkacağız.” Şeklinde konuştu.

SAHİP ÇIKIYORUZ

Festivalimiz, en önemli değerimiz kirazımızın da gelecek nesillere devam etmesi için yetiştiricileri bağlarında gezerek en iyi kiraz yetiştiricilerimizi seçiyoruz. Bilindiği üzere yıl içerisinde ilçemizin simgesi olan kirazımızı canlandırmak için “Her Bahçeye Bir Kiraz” sloganıyla yola çıktık. Kirazlarımızı her bahçeye kendi ellerimizle dikerek hedefimiz olan kirazımızı gelecek nesillere en iyi şekilde aktaracağız. Bir milleti ayakta tutan en önemli özelliğin bireyler arasındaki dil, din, tarih ve kültür birliği olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda değerlerimize verdiğimiz önemi bu şekilde yaşatmak için her geçen yıl daha iyisini yapma çabasındayız. Kirazımızı her yıl yaptığımız festivallerimizin yanı sıra çeşitli projelerimizle dünyaya tanıtacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

5 bin basket topunu dağıtıldı  TÖRENE HİDO DA KATILDI

5 bin basket topunu dağıtıldı TÖRENE HİDO DA KATILDI