19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ALİKAHYALILAR İZAYDAŞ İÇİM İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

Alikahyalılar İZAYDAŞ içim imza kampanyası başlattı

Bildiğiniz gibi Alikahya’da bulunan çöp fabrikası İZAYDAŞ, özellikle son yıllarda hem koku hem de çevreye verdiği zararlarla gündemde. Sadece Alikahya’da değil, İzmit’in birçok bölgesi ile Kartepe bölgesinde bile duyulan koku, vatandaşı isyan ettirdi.

07 Temmuz 2017 Cuma 19:13 Kent Haberleri
Belediyedeki yetkililer fabrikanın 2019’da taşınacağını ve artık koku duyulmayacağını söylese de Alikahya halkının 2 yıl beklemeye niyeti yok. Yaz aylarında nemle birlikte kokunun tahammül edilemez noktaya geldiğini söyleyen vatandaşlar hem mahallede hem de sosyal medyada birleşerek imza kampanyası başlattı. 

BU AKŞAM AÇIKLAMA YAPILACAK
Mahalle adına konuşan Hüseyin Karavar, İzmit Kaymakamlığı’na dilekçe yazarak hem imza kampanyası başlattıklarını hem de bu akşam saat 20:00’de eski Alikahya Belediye Binası önünde basın açıklaması yapacaklarını söyledi. Toplanan imzaları, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, belediye başkanlarına, valiliğe ve Sağlık Bakanlığı’na göndereceklerini aktaran Karavar, İZAYDAŞ’tan rahatsız olan herkesi imza kampanyamıza desteğe bekliyoruz” dedi. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

DONANMA’DA KORKUNÇ İNFAZ EMRİ

DONANMA’DA KORKUNÇ İNFAZ EMRİ