24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,939 TL
  • 4,698 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

AKÇARAY’DA ÜÇÜNCÜ TRAMVAY ARACI RAYLARA İNDİ

Akçaray’da üçüncü tramvay aracı raylara indi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği Akçaray Tramvay Projesi’nde üçüncü tramvay aracı da teslim alındı.

19 Mart 2017 Pazar 13:29 Kent Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına hızla devam eden Akçaray projesi kapsamında tramvay araçları kentimize gelmeye devam ediyor. Daha önce iki aracın gelmesinin ardından, üçüncü araç da bugün (19 Mart) teslim alındı.

 

UYUMLULUK TESTLERİ
Bursa’da üretimi yapılan Akçaray tramvay aracının üçüncüsü karayoluyla getirilerek Otobüs Terminali yanındaki tramvay istasyonunda raya indirildi.
Fabrikada yapılan tüm testlerden başarı ile geçen araçlar için ray ile uyumluluk testleri yapıldıktan sonra Büyükşehir tarafından tamamen teslim alınacak.

 

 

DENEME SÜRÜŞLERİ YAKINDA
Proje kapsamında bir yandan tramvay araçları teslim alınırken diğer yandan da gerekli testler uygulanıyor. Tramvay hattında elektrik testleri yapılarak olası sorunlar gözlemleniyor. Diğer yandan da tramvayların ray uyumluluk testleri gerçekleştiriliyor. Testlerin tamamlanmasının ardından yakın zamanda deneme sürüşleri yapılacak. 

 

 

12 ADET ARAÇ GELECEK
Proje çerçevesinde Büyükşehir tarafından 12 adet tramvay aracı alınacak. 5 modül halinde olan bir araç 33 metre uzunluğunda ve 294 yolcu kapasitesine sahip olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İlçe Seçim kurulu pazar olmasına rağmen çalışıyor

İlçe Seçim kurulu pazar olmasına rağmen çalışıyor