22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,961 TL
  • 4,649 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

AKÇARAY GÜNLÜK YOLCU SAYISINDA YİNE REKOR KIRDI

Akçaray günlük yolcu sayısında yine rekor kırdı

Büyükşehir’in hizmete sunduğu Akçaray’a yeni rekorunu kırdı.

08 Eylül 2017 Cuma 11:40 Kent Haberleri
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden UlaşımPark tarafından işletilen ve Kocaeli halkı tarafından çok sevilen Akçaray Tramvay hattı yeni rekorunu kırdı. Kurban bayramı öncesinde 20 bin 720 yolcu sayısına ulaşan Akçaray, önceki gün 23 bin 727 kişi taşıyarak Kocaelililerin beğenisini kazandığınıni bir kez daha ortaya koydu.
 
23 BİN 727 KİŞİ İLE REKOR KIRDI
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve 1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren kartlı binişin başladığı Akçaray’da günlük ortalama 18 bin yolcu taşınıyor. Hızlı, ekonomik ve konforlu olmasından dolayı tercih edilen Akçaray’ı Kocaeliler her ay daha fazla tercih etmeye başladı. Ağustos ayında bir günde 20 bin 720 yolcu sayısına ulaşan Akçaray, Eylül ayında 23 bin 727 kişi sayısına ulaşarak kendi rekorunu kırdı
 
VATANDAŞLARIN TERCİHİ OLDU
İlk hizmete girdiği günden bu yana yoğun ilgi gören Akçaray Tramvay hattında yoğunluk Fevziye, Yenişehir ve Milli İrade duraklarında yaşanıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki UlaşımPark’tan alınan bilgiye göre yolcuların büyük bir çoğunluğunun giriş ve çıkışları bu üç duraktan gerçekleşiyor. Kocaelililer tarafından sıkça kullanılan Akçaray’da 1 Ağustos-07 Eylül arasında toplamda 628 bin 657 yolcuya hizmet verildi.
 
YOĞUN SAATLERDE EK SEFERLER
Büyükşehir ekipleri Akçaray’da sıkışıklık yaşanmaması ve Kocaeli halkının daha rahat seyahat edebilmesi için yoğunluk yaşanan saat dilimlerinde ek sefer uygulaması gerçekleştiriyor. Yoğunluğun olmadığı saatlerde, tramvay araçları 10 dakikada bir geliyor. Ekipler yoğun saat dilimlerinde ise ek seferler koyarak sürenin 6 dakikaya indirilmesini sağlıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Motosiklet ile servis minibüsü çarpıştı: 1 ölü

Motosiklet ile servis minibüsü çarpıştı: 1 ölü