19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

5 BİN BASKET TOPUNU DAĞITILDI TÖRENE HİDO DA KATILDI

5 bin basket topunu dağıtıldı  TÖRENE HİDO DA KATILDI

30 Eylül 2016 Cuma 10:09 Kent Haberleri

Şimdiye kadar 40 bine yakın öğrenci ve öğretmene bisiklet veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bir ilke daha imza atarak ilkokul 4. sınıfında okuyan 5000 öğrenciye basket topu hediye etti

TÜRKİYE’DE ilk olan basketbol topu dağıtımı için Atatürk Spor Salonu’nda tören düzenlendi. Başkan Doğan’ın ev sahipliğindeki basketbol topu dağıtım töreninde NBA eski basketbolcusu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu da yer aldı.Öğrencilerin büyük sevinç yaşadıkları törene Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Basketbol Federasyonu Genel Menajeri Haluk Yıldırım, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, MHK eski Başkanı Mustafa Çulcu, AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Aysel Demirtaş, KASKF Başkanı Murat Aydın, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş da katıldı.

DOĞAN VE HİDO SAHADA KAPIŞTI

Şölen havasında gerçekleşen etkinlik il protokolü ile İzmit Belediyespor Yıldız Basketbol bayan takımı  arasındaki gösteri maçıyla başladı. Hidayet Türkoğlu’nun bayan takımında yer aldığı karşılamada Başkan Doğan ile sık sık karşı karşıya gelmesi renkli görüntülere sahne oldu. Gösteri maçı 12-12 berabere bitti. Daha sonra ise  Karizma Şovun gösterisi salonu coşturdu.

İLKLERİ YAPAN BELEDİYE

Basketbol toplarının dağıtımınındı konuşan Başkan Doğan, hep ilkleri yapan belediye olduklarını belirterek” bugün Türkiye’ye örnek bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Bundan önce çok farklı spor alanlarında yine örnek çalışmaları yapmıştık. Basketbolu sevilen bir spor haline getirmek için bir adım daha atıyoruz. Her yıl bu uygulamaya devam edeceğiz. Şehrimizin dört bir köşesine basketbol potaları yapıyoruz. 4 yıl önce başlattığımız proje ile öğrenci ve öğretmenlere 40 bine yakın bisiklet dağıttık. Bugün de 5 bin basket topumuzu 4. sınıf öğrencilerimize hediye ediyoruz.

YENİ HİDOLAR ÇIKSIN

Biz, bu basketbol toplarını alan çocuklarımızın içerisinden yeni Hido’lar çıksın istiyoruz, çıkacağına da inanıyoruz. Çocuklarımızın heyecanı ve sevinci görülmeye değer.  Sporun çocuklarımızın vücut, beyin ve sosyal gelişimine çok önemli katkıları var. Bir çocuk doktoru Belediye Başkanı olarak göreve geldiğim ilk günden itibaren spor ve sporcu dostu belediye olmaya çalışıyoruz. Türkiye’de ilk defa okul bahçelerine yüzme havuzları kurarak yüzme sporunu, satranç okullarını açarak satrancı, basketbol takımlarını kurarak basketbol sporunu, yağlı güreşleri destekledik ayrıca  Türkiye’de amatör spora en büyük yatırım yaparak Cephanelik’te FİFA standartlarında spor kompleksini Türk sporuna kazandırdık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinde belediyecilik yapmaya çalışıyor, sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini hayata geçiriyoruz” diyerek projeye katkılarından dolayı milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu’na teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Körfez’de park halindeki tanker  CAYIR CAYIR ALEV ALDI

Körfez’de park halindeki tanker CAYIR CAYIR ALEV ALDI