23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,636 TL
  • 162,39 TL
  • 105.878
KOCAELİ 28°

2 BİN 650 ÖĞRENCİYE SPORTİF PERFORMANS TESTİ

2 bin 650 öğrenciye sportif performans testi

Büyükşehir’in ilçelerdeki dış saha sporcu tarama uygulaması Karamürsel’le devam etti

20 Şubat 2017 Pazartesi 10:18 Kent Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 12 ilçede başlattığı dış saha sporcu tarama uygulaması Karamürsel ile devam etti. Uygulama ile Karamürsel’deki tüm ilkokul öğrencilerinin performans testleri yapıldı. Böylece Büyükşehir Belediyesi şu ana kadar 2 bin 650 öğrencinin fiziksel performans ve test ölçümlerini ücretsiz olarak gerçekleştirmiş oldu. Ölçüm sonuçları öğrencilerin hangi spor dalına yeteneği olduğunu ortaya çıkaracak.

 

KARAMÜRSEL’DE 1400 ÖĞRENCİNİN TESTLERİ YAPILDI
Bilindiği gibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı 12 ilçedeki tüm ilköğretim okullarının 4. ve 5 sınıfında eğitim gören öğrencilerine yönelik dış saha sporcu tarama uygulaması başlattı. İlk uygulama geçtiğimiz ay Kandıra ilçesinde gerçekleştirdi. Bu kapsamda 1250 öğrencinin fiziksel performans ve test ölçümleri yapıldı. Testlerin ikinci durağı ise Karamürsel ilçesi oldu. Büyükşehir Belediyesi bu ilçede de toplam 1400 öğrenciyi yeteneğini ortaya çıkaracak tarama testlerinden geçirdi. Bu kapsamda öğrenciler, uzunluk ölçümleri, vücut kitle endeksi, özel kuvvet testi, esneklik ve görsel işitsel reaksiyon sürati gibi testlerden geçti.

 

BÜYÜKŞEHİR’E DESTEK VERDİLER
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasında Kocaeli Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü-Kandıra İlçe Müdürlüğü, Kandıra Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ve Kandıra Belediyesi destek verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Gazeteciler davaya alınmadı, tepki gelince ise..

Gazeteciler davaya alınmadı, tepki gelince ise..