24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,944 TL
  • 4,678 TL
  • 163,23 TL
  • 104.744
KOCAELİ 28°

BİMER UYARDI GÖLCÜK BELEDİYESİ DİNLEMEDİ

 BİMER uyardı Gölcük Belediyesi dinlemedi

Gölcük Denizevler Mahallesi’nde bulunan Ford Fabrikası’nın yanında yaklaşık 2 ay önce başlayan bir inşaat çalışması vatandaşları çileden çıkarttı.

23 Eylül 2017 Cumartesi 22:06 Kent Haberleri

 

 

 

Taşeron firma olduğu ve Ford Fabrikasına depo yaptığı iddia edilen SAM İnşaat’ın gece yarısına kadar çalıştığını ses ve toza maruz kaldığını belirten vatandaşlar o günden beri Gölcük Belediyesi ve BİMER arasında yaşanan anlaşmazlığa neden oldu.

 

BİMER UYARDI, BELEDİYE DİNLEMEDİ

 

Konuyu ilk olarak Gölcük Belediyesi zabıta ekiplerine söylediklerini, gece 00:00’a kadar çalışmanın yapılamayacağını izah ettiklerini ifade eden vatandaşlar, “Zabıta ekipleri bize belediyenin bakanlıktan izin aldığını, gece de çalışma yapılacağını söyledi. Biz de BİMER’e şikayet ettik. Toz ve sese karşı hiçbir tabela, uyarı ve önleyici olmadan çalışan firmanın gece çalışmaması gerektiğini söyledik. BİMER bize ‘Akşam 19:00’dan sonra çalışma yapılmayacağı yönünde uyarı yapılmıştır’ şeklinde cevap verdi.”

 

CUMHURBAŞKANINA ŞİKAYET ETTİLER

BİMER’in kararına ve uyarısına rağmen 22:30’a kadar çalışmanın devam etitiğini sözlerine ekleyen vatandaşlar, “Gölcük Belediyesi nedense kararları umursamıyor. SAM İnşaat’a bu kadar taviz neden veriliyor. Buraya göstermelik bir perde çektiler ama hem ses hem de tozdan yatamaz olduk. Son çare olarak konuyu Cumhurbaşkanımıza taşımaya karar verdik. Cumhurbaşkanlığına şikayet dilekçesi yazdık. Lütfen belediye şirketi düşündüğü kadar biz vatandaşları da düşünsün” şeklinde ifade ettiler. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

CHP İzmit 4 mahallede delege seçecek

CHP İzmit 4 mahallede delege seçecek