22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,966 TL
  • 4,660 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

AĞRI GEZİSİ CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİNİ AÇMADI!

Ağrı gezisi CHP’li meclis üyelerini açmadı!

Bildiğiniz gibi belediye meclis üyeleri sık sık yurtdışı gezilerine çıkar.

06 Temmuz 2017 Perşembe 21:50 Kazan Kepçe
Kardeş belediyeleri ziyaret, Avrupa’daki çalışmaları yakından görmek ve çeşitli organizasyonlara katılırlar. 
Bu ziyaretleri gerçekleştirirken komisyon toplantısı gibi ekstra para almazlar ama yol, yemek, konaklama gibi tüm giderler belediye tarafından karşılanır. 

Bu nedenle meclis üyeleri yurtdışı gezilerine seve seve giderler. 
Normal şartlarda gidip göremeyeceği yerleri hem de beş kuruş para harcamadan gezmiş olurlar. 

Geçtiğimiz aylarda Almanya, Rusya gibi ülkelere hem CHP hem de AKP meclis üyeleri katılım sağlarken nedense 8 Temmuz’da yapılacak Ağrı gezisine CHP’den kimse gitmiyormuş. 

Bildiğiniz gibi her yıl Pişmaniye Festivali yapan İzmit Belediyesi, pişmaniyeyi hem yurt içi hem de yurt dışında tanıtmak için farklı yerlerde de festival yapıyor. 

Bunlardan biri de bu yıl 9.su Ağrı’da gerçekleşecek olan Pişmaniye Festivali. 
Bununla ilgili geçtiğimiz aylarda mecliste 4’ü AKP’li, 4’Ü CHP’li olmak üzere 8 kişinin katılmasına karar verilmiş. 
Adalet Yürüyüşüne katılmak için midir bilinmez CHP’lilerden hiç biri Ağrı gezisine katılmayacağını bildirmiş. 
8 kişilik rezervasyon yaptıran İzmit Belediyesi’de mecburen listeye AKP’li meclis üyelerinden; Ersin Alpaslan, Hüseyin Polat Timur, Haluk Akgün, Ayhan Arslanboğa, Engin Uztürk, Sabri Yıldız, 
AKP Milletvekili Cemil Yaman, belediye başkan yardımcısı Serkan Yeğnidemir ve müdür Muhammet Öztürk’ün ismini yazdırmış. 

Öte yandan dün gerçekleşen meclis toplantısında da CHP’den sadece Veli Beyaztaş varmış. 
Kent için önemli kararların alındığı mecliste 15 CHP’liden sadece bir kişinin katılması elbette yadırganmış.
14’ü de Adalet Yürüyüşüne mi gitti diye düşünülürken bazılarının meclis toplantısı saatinde İzmit’te farklı yerlerde olduğu görülmüş. 

Görünen o ki, CHP’liler 9 Temmuz'da sona erecek Adalet Yürüyüşünü çok güzel bahane olarak kullanmışlar ama aklıma takılmıyor değil, eğer 8 temmuz’daki festival Ağrı değil de;
İtalya ya da Polonya’da olsaydı da CHP’den katılım olmayacak mıydı?


İŞ ADAMLARININ YAKA SİLKTİĞİ BELEDİYE BAŞKANI KİM?

İlçesinin kalkınması için birçok belediye başkanı, kendi sınırları içerisinde iş yapan esnaflardan belediyeye yardım ister. Artık bu alışagelmiş bir durum, daha doğrusu iş adamları bu durumu alıştırıldı. 

Daha iyi iş yapmak, bürokratik işlemlere takılmamak için mevcut olan kurumlar belediye ile arasını iyi tutmak zorunda olduğu gibi, yeni yatırım yapmak isteyen iş adamları da mutlak surette belediyelere katkı sunması gerektiğini bilir. 

Lakin kimi belediye başkanları var ki durumu artık abartmış. 

Özelikle Kocaeli’nin Güney’inde bir belediye başkanı var ki iş adamları artık yaka silker hale gelmiş.  İşadamlarına nefes alacak imkân bile bırakmayan bu belediye başkanı, iş adamlarından belediyeye para istemeyi artık işinin rutin bir parçası haline getirmiş.

Öyle ki haraca bağlamış dersek yeridir!

İş adamları bu belediye başkanını Ankara’ya kadar şikâyet etmişler ama bu belediye başkanı geri adım atmamakta direniyormuş, bildiğini okumaya devam ediyormuş. Tabiri caiz ise iş adamlarını haraca bağlayan bu iş belediye başkanının kulağını artık birileri çekmek zorunda, çok ileri gidiyorsun demeli.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

ali

07 Temmuz 2017 Cuma 18:28

Siz gazeteciler bunları yazıyorsunuz ancak sonrada susuyorsunuz .Başiskelede millet Hüseyin Ayaz a sormadan arsasını bile satamıyor.Bu rezil buradan gitmeli AK partili yöneticilere sesleniyorum

ali

07 Temmuz 2017 Cuma 18:12

Ya arkadaş bu kadar güzel tarif ettikten sonra Hüseyin Ayaz deseydin olup bitseydi.Bunu sağır sultan bile duydu ve biliyor.

salim tüfekçi

07 Temmuz 2017 Cuma 09:43

sonra neden chp doğudan oy alamıyor diyorlar. sen kaç kere gittin doğuya da vatabndaş sana oy versin? yurduşına gitmeye varlar ama doğuya gitmiyorlar sonrada doğudan oy alamıyoruz diyoalr.

CHP'Lİ VATANDAŞ

07 Temmuz 2017 Cuma 09:42

BARI İSMİNİDE AÇIKLASAYDIN YÜKSELİM

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Uğur Saral'ın acı günü

Uğur Saral'ın acı günü