19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

YELİZ KORAY TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU!

Yeliz Koray Türkiye gündemine oturdu!

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Yeliz Koray'ın gözaltına alınmasının ardından ulusal gazeteler konuyla ilgili haberlere yer verdi. Toplumun çeşitli kesimlerden destek mesajları yağdı...

16 Temmuz 2017 Pazar 14:02 Güncel

NE OLDU?

Bilindiği gibi Yeliz Koray "Yerim Destanınızı'" başlıklı bir yazı kaleme almış, yazı milyonlar tarafından okunmuştu. Yazıdan rahatsız olan çeşitli kesimler ise Koray'ı hedef tahtasına oturtmuştu. "İfade Özgürlüğü" kapsamında düşünlerini belirten ve herhangi bir hakaret unsuru bulunmayan yazı nedeniyle Koray linç edilmek istenmişti.

 

GÖZALTINA ALINDI

Çeşitli kesimlerin hedef göstermesinin arından Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yeliz Koray dün akşam saatlerinde polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. İfadesinin ardından bugün öğlen saatlerinde adliyeye sevk edildi.

 

ULUSAL GAZETELER YER VERDİ

Konuyla ilgili olarak Hürriyet, Sözcü ve Cumhuriyet gibi ulusal gazeteler habere gazetelerinde yer verdi. Yeliz Koray'ın gözaltına alınmasının arından gazetemizin telefonları kilitlendi. Destek mesajları yağdı. Koray'ın gözaltına alınmasına sosyal medyada da tepki çığ gibi büyüdü.

 

ANKARA'DA GÖZALTINA ALINMADI

Çeşitli gazetelerde Koray'ın Ankara'da gözaltına alındığına ilişkin bilgilere yer verdi. Koray, Ankara'da gözaltına alınmadı. Dün akşam saatlerinde İzmit'te bulunan evinde gözaltına alındı. Geçtiğimiz aylarda Yeliz Koray röportaj için gittiği Ankara'da ifadesi eksik kaldığı için ifade vermişti. Ancak herhangi bir gözaltı işlemi olmamıştı.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

erdal sarıkan

16 Temmuz 2017 Pazar 19:59

Kemalistler kurtarmışmış.Kemalistler o gece market ve fırınlarda kuyruk olmuş adete market ve fırınları yağmalıyorlardı.Yok bilmem bir kaç tane tankmış.O havada uçan uçaklar gözüne girsin.Şu memlekette ilk defa TBMM bombalandı senin gibi ne olmadığı belli olmayan şerefsizler tarafından.Senin o saydığın ve daha öncesinde yazılan destanları da bizim dedelerimiz yazdı senin deden değil.Türkiyede şun anda Cumhuriyet varsa Tayyip Erdoğan sayesinde var Kemalist kafalı.Yerel yazar..işte

Murat Vasif

17 Temmuz 2017 Pazartesi 11:25

Erdal sarikan denilen aklini yitirmis kisi, darbe denilen girisimi yapan RTE'nin sahte Ergenekon ve Balyoz kurgulari ile ordudan attigi yerlere yine RTE tarafindan yerlestirilen kisiler. Sen Gulen denilen adamin ne oldugunu haykirdigimiz zamanlarda bize saldiran kim onu soyle. Yillarca beraber elele yuruduler, ne istedilerse verildi. Ama ben vermedim. Verene sor. Aklini bul.

Osman Erol

16 Temmuz 2017 Pazar 19:17

Devletin askeri tarafından devletin tüfeği ve kurşunu ile öldürülen kişi şehit olur mu? Olursa o zaman PKK lılar da şehit sayılmalı değil mi? Bunlara ancak maktul denir. Neymiş? demokrasi için ölmüşler. Hayır onlar demokrasi için değil Tayyip için öldüler. Yoksa "Demokrasi bizim için bir tramvaydır, menzile ulaştığımızda ondan ineriz" diyen kişinin demokrasi havariliğine itibar edilir mi?

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İzmit Marina'da ceset bulundu

İzmit Marina'da ceset bulundu