22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,969 TL
  • 4,666 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

YASAL İŞLEM BAŞLATTILAR

Yasal işlem başlattılar

Orman ve Su İşleri Kocaeli Şubesi, İzmit Körfezi'ne yaklaşık 100 ton yakıtın sızmasına neden olarak su kuşlarının ölümüne yol açan liman hakkında Kara Avcılığı Kanunu gereğince suç duyurusunda bulundu.

30 Ocak 2017 Pazartesi 22:42 Güncel

Orman ve Su İşleri Kocaeli Şubesi, İzmit Körfezi'ne yaklaşık 100 ton yakıtın sızmasına neden olarak su kuşlarının ölümüne yol açan liman hakkında Kara Avcılığı Kanunu gereğince suç duyurusunda bulundu.

 

 

Orman ve Su İşleri Kocaeli Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle;

 

3.01.2017 tarihinde Kocaeli İli, Dilovası İlçesi sahilinde akaryakıt sızıntısı olmuş, bu olay neticesinde denizde barınan, konaklayan su kuşlarının bir kısmının öldüğü bir kısmının ise yaralandığı tespit edilmiştir Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekipleri kirliliğin yayıldığı bölgelerde ilgili belediyelerle işbirliği içerisinde kirlilikten etkilenen su kuşlarının tedavilerinin yapılabilmesi için çalışma yürütürken diğer taraftan kirliliğin kaynağı araştırıldı. 
Olayla ilgili yapılan araştırmalar neticesinde, deniz yüzeyine fuel oil döküntüsünü gerçekleştiren firma hakkında 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununun ilgili maddeleri gereğince Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli yasal işlem yapılmıştır.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Numan Kurtulmuş Milleti Terör Sopası Tehdit Ediyor

Numan Kurtulmuş Milleti Terör Sopası Tehdit Ediyor