23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,632 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

VALİ GÜZELOĞLU MAĞDUR BAR ESNAFI İLE GÖRÜŞECEK

Vali Güzeloğlu mağdur Bar esnafı ile görüşecek

İzmit'te Tramvay hattı güzergahının üzerinde yer alan Barlar Sokağı’nda bir çok barın da faaliyet gösterdiği binalar istimlak edilerek yıkılmış ve bu binalarda yer alan alkollü mekan işletmecileri ise ortada kalmıştı.

16 Aralık 2016 Cuma 10:28 Güncel

İzmit'te Tramvay hattı güzergahının üzerinde yer alan Barlar Sokağı’nda bir çok barın da faaliyet gösterdiği binalar istimlak edilerek yıkılmış ve bu binalarda yer alan alkollü mekan işletmecileri ise ortada kalmıştı.

Yıkılan barlardan yalnızca biri hali hazırda bar olarak kullanılan bir binaya geçmiş, diğerlerine ise bırakın yer gösterilmesini, istedikleri yerlere de engeller çıkarılmıştı.


Bar sahipleri Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını projelerle çalmış, barların tümünün daha düzenli bir alana taşınması noktasında önerilerini iletmiş ancak bu talep de bir türlü kabul görmemişti.

Kocaeli'de çalmadık kapı, gitmedik bir devlet kurumu kalmayan barcıların umutları tükendi derken uzun zamandır görüşmek istedikleri Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'ndan haber geldi. 

KEYDER Başkanı Yusuf Ziya Tom önderliğinde Vali Hasan Basri Güzeloğlu’ndan randevu isteyen barcılara, bugün cevap geldi. Bar sahipleri, yarın saat 15.30’da Valilik makamına davet edildi.

İşletmeciler, Vali ile görüşüp sıkıntıları sunacak, kendisinden mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında destek isteyecek.

Bakalım bu gelişmeler ışığında bar işletmecileri için bir bir çözüm bulunacak mı, hep birlikte göreceğiz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli Trabzonlular Derneği 9 şiddetinde depreme hazırlanıyor

Kocaeli Trabzonlular Derneği 9 şiddetinde depreme hazırlanıyor