20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,541 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

VALİ AKSOY'DAN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

VALİ AKSOY'DAN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

Çağdaş dünyanın en temel insan haklarından olan haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı olan basın; kamu adına hareket ederek, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verilebilir bir yöntem anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip, güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 16:15 Güncel

Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı, toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunu yanlış bilgilendirerek yönlendirmesinin önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Türk basının 15 Temmuz ve sonrasında darbecilere karşı duruşu, olan biteni an be an tüm çıplaklığı ile yansıtması ve “Demokrasiye sahip çıkın, Darbeye karşı durun” çağrısında bulunarak, sorumluluk almasıyla, gerek yerel basınımız, gerekse de yaygın basınımız milli iradenin yanındaki kararlı duruşlarıyla, cesur ve fedakârca yaptıkları çalışmalarıyla, milli menfaatlerimize uygun yayınlarıyla, milletimizi doğru bir şekilde bilgilendirerek ve yönlendirerek, demokrasi ve basın tarihimizde önemli bir görevi yerine getirmişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; basında sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümünde, ilimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız başta olmak üzere bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar ve sağlıklı günler diliyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Fren yerine gaza bastı, bir kadını ezdi!

Fren yerine gaza bastı, bir kadını ezdi!