22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,961 TL
  • 4,655 TL
  • 163,45 TL
  • 105.711
KOCAELİ 28°

VALİ AKSOY GELELİ 3 GÜN OLDU... HEMEN YASAKLARA BAŞLADI

Vali Aksoy geleli 3 gün oldu... Hemen yasaklara başladı

2 Temmuz Sivas Katliamını Anma Platformu tarafından 2 Temmuz Pazar günü, katliamın 24.yıl dönümünde “Sivas’ı Unutma, Unutturma” sloganıyla gerçekleştirmek istenilen yürüyüşe Kocaeli Valiliği tarafından OHAL gerekçesi ile yasaklama getirildi.

01 Temmuz 2017 Cumartesi 15:12 Güncel
2 Temmuz Sivas Katliamını Anma Platformu Vali Hüseyin Aksoy’un tutumunu şöyle eleştirdi: “Kentimizde göreve başlayalı henüz 3 gün olmasına karşın,  Kocaeli Valisinin ilk icraatının 33 canımızın hayatını kaybettiği her yıl andığımız 2 Temmuz Sivas Katliamını Anma programına engelleme getirerek Kocaeli halkına bu kentte demokrat kimliğini de göstermiş oldu.

Baskıların yoğun olduğu bir dönemden geçiyoruz. Böylesine kuşatılmış bir süreçte eylemlerimiz engellenmek istenebilir fakat bilinmesini isteriz ki direnişimizi asla kıramayacaklar. İktidarını adaletsizlik üzerine kuranlar adalet mücadelesinden korkuyorlar.  Bizler düşmanlık yerine kardeşliği, savaş yerine barışı, kin ve nefret yerine sevgiyi büyütmeye devam edeceğiz. Çorum için adalet istiyoruz. Maraş için adalet istiyoruz. Ankara, Suruç katliamları için adalet istiyoruz. Tam 24 yıldır sivas yanıyor,yakılıyor bizler sivas için adalet istiyoruz.  Yitirdiğimiz canlarımızın anmasından dahi korkar hale geldiler. Tam da bu sebepten dolayı hak mücadelemiz daha güçlü bir şekilde devam edecektir. 

Aradan tam 24 yıl geçmesine karşın henüz aydınlatılamayan bu ve benzeri katliamlar ülkemizin büyük bir utancı haline dönüşmüştür. Katliamlara,zulme ve baskıya karşı sessiz kalmak o suça ortak olmak demektir.Gelin bu hak mücadelemizde dili,dini,mezhebi ve ırkı ayırt etmeksizin yurdumuzun tüm renkleri ile omuz omuza verip safları sıklaştıralım.

2 Temmuz Pazar günü saat 17.00'da İnsan Hakları Parkı'nda bu haklı mücadelemizde yapacağımız basın açıklamamıza tüm canlarımız davetlidir.
Desteğiniz mücadelemize güç katacaktır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

1993 EMPERYALİZMİN TETİKÇİLERİ

1993 EMPERYALİZMİN TETİKÇİLERİ