20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,873 TL
  • 4,548 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

UYAR: ASLOLAN ÜLKENİN BİRLİĞİDİR

Uyar: Aslolan ülkenin birliğidir

7 siyasi il başkanının katıldığı Kent Konseyi 9. dönem yürütme kurulu toplantısında konuşan Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar , "Zor bir süreçten geçiyoruz. Aslolan ülkenin birlik ve beraberliğidir. Bu dostluğumuzu ne kadar pekiştirirsek buradan o kadar güçlü çıkacağız. Ön yargılı bir heyet değiliz" dedi

27 Ocak 2017 Cuma 15:05 Güncel

7 siyasi partinin il başkanı Kent Konseyi Genel Sekreteri Adnan Uyar'ın daveti üzerine Ramada Otel'de kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda kent ve ülke gündemine dair değerlendirmeler yapılarak fikir alış verişinde bulunuldu. Kent konseyi 9. dönem yürütme kurulunun ilk toplantısı 7 il başkanının katılımıyla gerçekleştirildi. Ramada Otel'de gerçekleştirilen toplantıya, Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar'ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, BBP İl Başkanı Nihat Yıldız, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve yürütme kurulu üyeleri katılım gösterdi.

 

UYAR:  ASLOLAN ÜLKENİN BİRLİĞİDİR

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kent Konseyi Genel Sekreteri Adnan Uyar, " Katkı veren siyasi parti temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. Terör olaylarının arttığı dönemde geçtiğimiz yıl 420 STK'nın olduğu bir basın açıklaması vardı. Bu kadar kurumun teröre karşı birlik hareketi Kocaeli'de ilkti. Bütün farklılıklarımıza rağmen kardeş olmayı becerebilen ender şehirlerden biriyiz. Ben bu duyguları devam ettiren il başkanlarımıza bir kere daha teşekkür ediyoruz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Aslolan ülkenin birlik ve beraberliğidir. Bu kavgayı bitirdiğimizde herkes kendi sorunlarıyla ilgili mücadelesini demokratik bir şekilde verecektir" dedi.

 

"ÖN YARGILI BİR HEYET DEĞİLİZ"

Bu ülkenin her şeyini temsil eden insanların olduğu bir ortamda olmaktan mutluluk duyuyorum diyen Uyar, "  Bu tablo çok iyi. Bunu sürdürmemiz lazım. Her şeye rağmen kendi doğruların iddia edenler var. Bu bir yarış. Bu yarışı birisi kazanıyor. Hedef ülkenin kazanmasıdır. Önümüzde yine bir süreç yaşayacağız. Bu dostluğumuzu ne kadar pekiştirirsek buradan o kadar güçlü çıkacağız. Ön yargılı bir heyet değiliz. Bütün siyasi partilerin arada olduğu bir heyeti arzu ederdik. Biz düşmanımıza bile dostluğu aşılamak gibi görevimiz var. Bu topraklarda kolay kalmadık. Kimseye eziyet etmedik" şeklinde konuştu.

 

"BİZİM İÇİN DEĞERLİ BİR TOPLANTI"

Biz birlikteliği bütün STK'larla gerçekleştirmek istiyoruz diyen Kent Konseyi Genel Başkanı Adnan Uyar, " Fenerbahçe ile Beşiktaş taraftarı neden yan yana maç izleyemiyor diye soruyoruz. Evetçiler ile hayırcılar bir arada oturuyorsa bu bizim için değerli. Belki bizim noksanlarımız var, talepler de olabilir. İki taraflı bir toplantı. Bu toplantıda kente bir birliktelik mesajı olur diye umuyorum" değerlendirmesinde bulunarak sözlerini noktaladı. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç gençlere seslendi

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç gençlere seslendi