18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

TÜRKİYE DE ABD VİZELERİNİ ASKIYA ALDI

Türkiye de ABD vizelerini askıya aldı

ABD Büyükelçiliğinin akşam saatlerinde Türkiye'ye vizeleri askıya aldıklarını duyurmasının ardından Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği benzer bir açıklama yaparak Türkiye'nin ABD vatandaşlarına uyguladığı vize ve e-vize uygulamalarının askıya alındığını açıkladı.

09 Ekim 2017 Pazartesi 00:36 Güncel

 Edinilen bilgilere göre Dışişleri Bakanlığının karşılıklılık ilkesi gereği bir açıklama yapmayacağı biliniyor.

 

Türkiye de ABD Büyükelçiliği’nin açıklamasından sonra ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya aldı. Türkiye’nin misilleme kararı Washington Büyükelçiliği tarafından yapılan kısa bir açıklamayla halka duyuruldu.

 

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği ABD vatandaşlarının sınırda vize ve elektronik vize uygulamalarının askıya alındığını belirtti. Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’nin açıklamasının ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin açıklamasıyla benzer ifadeler içermesi dikkatleri uyandırdı.

 

 Açıklamada şu ifadelere kullanıldı:

 

“Son zamanlarda yaşanan olaylar, Türk hükümetini, ABD hükümetinin Türk misyonlarının tesislerinin ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Söz konusu değerlendirme sürecinde, ABD’deki büyükelçiliğimize ve başkonsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, ABD’deki tüm misyonlarımızdaki ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemleri askıya alınmıştır. Söz konusu uygulama etiket vizenin yanısıra e-Vize ve sınırda bandrol vize uygulamalarını da kapsamaktadır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

30 bin yeni Bylock kullanıcısı tespit edildi!

30 bin yeni Bylock kullanıcısı tespit edildi!