23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,632 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

TÜRK OCAĞI AKADEMİSİNDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Türk Ocağı Akademisinde yeni dönem başlıyor

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi öğrencileri tarafından her yıl düzenlenen Türk Ocakları Türkçülük akademisinin dördüncüsü Cumartesi günü saat 17.00'da Türk Ocağı binasında başlayacak.

06 Ekim 2017 Cuma 23:05 Güncel
Akademinin Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik ve ücretsiz olduğunu belirten Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir yaptığı açıklamada;

“Türk Ocağı Türkçülük Akademisi’nin amacı bu kadronun gençlerini şimdiden keşfedip, geleceğin Ziya Gökalp'lerine, Yusuf Akçura'larına, Hüseyin Nihal Atsız'larına ilk kıvılcımı çakmaktır.
 Bu amaca yönelik olarak dönem sonuna kadar sürecek olan Kocaeli Türk Ocağı Türkçülük Akademisi’nde Genel Milliyetçİlik kuramları, dünden bugüne Türkçülük Fikirleri, Türkçülüğün Çağdaş ideolojiler arasındaki yeri ve Türkçülük Fikrinin bugünkü sorunları gibi konular işlenecektir” dedi.

Demir açıklamasına şöyle devam etti; “Bu konuların işlenme yöntemini düşünmeye ve okumaya yönlendirecek şekilde hazırlamış bulunmaktayız. Katılımın ücretsiz olduğu Türkçülük Akademisi , okumaya, düşünmeye ve yazmaya karşı istekli öğrencilere yöneliktir. Akademimizin ilk dersi 7 ekim Cumartesi günü saat 17.00’da Ocak binamızda başlayacak olup Kapımız , imkanlarımız ve hizmetlerimiz yüreği vatan sevgisi ile çarpan tüm öğrencilere açıktır dedi.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Borçlu sayısı 1 Milyona dayandı

Borçlu sayısı 1 Milyona dayandı