23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,906 TL
  • 4,628 TL
  • 162,37 TL
  • 106.270
KOCAELİ 28°

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN 1500 KİŞİYE İFTAR

Türk Eğitim Sen’den 1500 kişiye iftar

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şubesi’nin düzenlediği birlik, beraberlik ve dayanışmayı pekiştirmek amaçlı düzenlenen iftara yaklaşık 1500 sendikalı bir araya geldi Türk Eğitim Sen’den 1500 kişiye iftar

10 Haziran 2017 Cumartesi 15:46 Güncel
Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şubesi, birlik ve beraberliği pekiştirme amaçlı üyelerine iftar verdi. Öğretmenevi’nde düzenlenen, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Eski Şube Başkanı Süleyman Pekin, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir ile sendikalılar ve ailelerinden oluşan yaklaşık bin 500 kişi katıldı. Dayanışma mesajı verilen iftar programında konuşan Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Geçen yılki bin kişilik iftarımızdan sonra bu yıl bin 500  kişiyi ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Teşrifleriyle destek olan Nevzat Doğan’a hususen teşekkür ediyoruz” dedi.

GÖĞSÜNE ÇARPARAK ERİDİ

‘Mülkte adalet, kamuda liyakat ve Türk milletine sadakatle hizmet’ parolasının bayraktarı olan Türk Eğitim Sen’in Kocaeli yerelinde ve Türkiye genelinde hizmet sendikacılığında lokomotif olma görevini başarıyla sürdürdüğünü ifade eden Şanlı, “Her geçen yıl daha da zorlaşan sendikacılık şartları bu yıl 15 Temmuz darbe kalkışması gibi travmaları ve sonrasındaki OHAL, KHK’lar gibi süreçleri de kapsadı. Türk devletine ve Cumhuriyet hükümetine yönelik bu hain saldırı Türk milletinin ortak direncinin göğsüne çarparak eridi” şeklinde konuştu.

YÜZDE YÜZ YERLİ

“Anadolu'nun çocuklarının milletine, devletine sadakatle hizmet etmesinin önündeki bu garabet sendikal anlayışla  bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her alanda mücadelemizi sürdüreceğiz” diyen Şanlı, “Biliyoruz ki  mücadelemiz aynı zamanda milletimizin geleceği adınadır. Bin yıldır bu topraklardayız. Allah’ın izniyle sonsuza kadar buradayız. Yüzde yüz yerli ve milli kadro hareketi olan ve Genel Başkanımız İsmail Koncuk Bey’in de dediği gibi ‘Türk Eğitim Sen Türk milletinin kalbidir.’ Bu mücadeleye 1. Marif Kongresi’nin heyecanıyla devam ediyoruz” dedi.

EN GÜZEL TABLO

Şanlı’nın ardından kürsüye gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Bugüne kadar gördüğüm en güzel birliktelik ve katılım. Ailece burada 7’den 77’ye eğitim camiasının ve siyasilerin buluşturulması güzel bir başarıdır. Anadolu'yu Müslüman Türk'lerden geri alma çabalarını hayal kırıklığına uğratan, bu dayanışma tablosudur. Sahip çıktığımız değerler hepimizin sahip çıkması gereken değerlerdir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Minik Ayşenur'dan kötü haber geldi

Minik Ayşenur'dan kötü haber geldi