18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

TÜPRAŞ’TA ANLAŞMA TAMAM

TÜPRAŞ’ta anlaşma tamam

Tüpraş ile Petrol İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkanmıştı. Yaşanan kriz bugün yapılan toplantıyla çözüldü. Anlaşma sağlandı.

16 Mayıs 2017 Salı 10:47 Güncel

Tüpraş ile Petrol İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkanmıştı. İşveren ile sendika temsilcileri arasındaki görüşmeler arabulucu nezdinde de çözülememiş ve 2 Mayıs tarihi itibarı ile iş Yüksek Hakem Kurulu’na kalmıştı. Bu gelişmenin ardından Tüpraş işçisi 9 Mayıs’ta tam gün iş bırakma eylemi yapmıştı.


İPLER KOPMA AŞAMASINA GELDİ
Geçtiğimiz hafta ise iş bırakma eylemi yaparak TÜPRAŞ yönetimine mesaj veren işçilerle görüşme kararı alındı. Görüşme talebi TÜPRAŞ işvereninden geldi. Görüşmenin ardıdnan gazetemize açıklama yapan Petrol-İş Sendikası Şube Başkanı Salih Akduman, görüşmenin olumuz sonuçlandığını ifade etmiş, TÜPRAŞ ile sendika arasındaki iplerin böylece kopmuş olduğu vurgulamıştı.


 SÖZLEŞME İMZALANDI
Ancak bugün flaş bir gelişme yaşandı ve TÜPRAŞ işvereni sendika yönetimiyle tekrar görüşmek için randevu talep etti. Görüşme bugün Petrol-İş Genel Merkezi'nde gerçekleşti. Görüşme sonunda sözleşme; ilk 6 ay yüzde 9, ikinci 6 ay enflasyon, üçüncü 6 ay enflasyon, dördüncü ay enflasyon artı 0,5 olarak imzalandı. Sözleşmenin süresi 2 yıl olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Tüpraş’ta patlama: 3 işçi yaralandı

Tüpraş’ta patlama: 3 işçi yaralandı