22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,960 TL
  • 4,654 TL
  • 163,77 TL
  • 104.886
KOCAELİ 28°

TÜMSİAD KOTO SEÇİMLERİNDE KİMİ DESTEKLEYECEK?

TÜMSİAD KOTO seçimlerinde kimi destekleyecek?

Kocaeli Ticaret Odası’nda seçim rüzgârları esmeye başladı. Komiteler arasında aday belirleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

07 Temmuz 2017 Cuma 13:34 Güncel
Kamuoyunda henüz başkan adaylığı noktasında kimse açıklama yapmadı lakin kapalı kapılar ardında aday arayışı sürüyor.  Bildiğiniz gibi Ticaret Odasına aday olması muhtemel isimlerin öncelikle komitelerinden çıkması gerekiyor. Başkan adayı olacak iş adamları önce komitelere yüklenmeleri gerekiyor ve komitelerinden çıkma zorunda olduklarını biliyorlar. Bu nedenle şimdiden kulis yapmaya başlayan iş adamlarının isimleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Yakup Ekşi, Tolga Ok, Okan Oktay, Volkan Yılmaz ve Erdoğan Yılmaz’ın isimleri geçmişti. Kocaeli kamuoyunda son günlerde öne çıkan isimlerden biri de Haldızlar Grup’un sahibi Macit Haldız oldu. Edindiğimiz bilgilere göre TÜMSİAD Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz’ın Macit Haldız’a haber gönderdiği, başkanlık adaylığı noktasında ikna etmeye çalıştığı belirtildi. Hatta ikilinin bir araya gelerek istişare yaptığı da konuşulanlar arasında.  

‘’KESİN KAZANACAKSAM ADAY OLAYIM’’
İş adamı Macit Haldız’ın gelen bu teklife sıcak baktığı ama çocukları Recep ve Fatih Haldız’ın babalarının adaylığına sıcak bakmadığı öğrenildi. Bu nedenle Macit Haldız, çocuklarını da ikna etmeye çalışıyormuş. Öte yandan işini garantiye almak isteyen Macit Haldız’ın yakın çevresine “Kesin kazanacaksam aday olayım, kazanamayacaksam aday olmayayım. Çünkü ben Kocaeli’ye değil  Türkiye’ye mal olmuş bir iş adamıyım” dediği kulaktan kulağa konuşulmaya başlanmış. Bilindiği üzere TÜMSİAD, menzile bağlı iş adamlarının aktif olarak teşkilatlandığı bir iş adamları kuruluşu. TÜMSİAD’ın aday belirlemede ve komitelerde etkin ağırlığı var mı bilinmez ama aday olacak isimlerin TÜMSİAD ile arasının iyi olması gerektiği, her kesim tarafından kabul gören bir düşünce.  Bakalım Macit Haldız ikna edilebilecek mi önümüzdeki süreçte bekleyip göreceğiz. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Evine çağırdı gasp etti

Evine çağırdı gasp etti