24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,949 TL
  • 4,687 TL
  • 163,42 TL
  • 104.549
KOCAELİ 28°

TGS KOCAELİ: SİTE KAPATMAK DEMOKRASİYLE BAĞDAŞMAZ

TGS Kocaeli: Site kapatmak demokrasiyle bağdaşmaz

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kocaeli İl Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada internet sitelerinin kapatılmasının demokrasiyle bağdaşmayacağı vurgulandı.

10 Aralık 2016 Cumartesi 09:56 Güncel

Yeşil Kocaeli'nin dün akşam erişime engellenmesinin ardından TGS tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada haber alma hakkı ve ifade özgğrlüğüne dikkat çekildi. İşte Türkiye Gazeteciler Sendikası Kocaeli İl Temsilciliği tarafından yapılan o açıklama:

 

İNTERNET SİTELERİNİ ERİŞİME KAPATMAK DEMOKRASİYLE BAĞDAŞMAZ


Dün akşam Kocaeli'de yayın yapan 'yesilkocaeli.com.tr' isimli internet gazetesi Kocaeli 1. Sulh Ceza Hakimliği'nin almış olduğu tedbir kararı ile kapatılmıştır.


Hiçbir hukuki gerekçe olmadan alınan bu karar tamamen basını susturmaya yöneliktir. Eleştiriye, karşı görüşe tahammül gösteremeyen iktidar, OHAL’i de fırsat bilerek tüm muhalefet kesimlerini baskı altına almaya çalışmaktadır.


AKP iktidarının kendi politikalarına karşı duran medya yayın organlarını kapatması, para cezaları ile yıldırmaya çalışması ve internet sitelerini erişime engellemesi demokratik ve hukuk ülkelerinde açıklanabilir bir yönü bulunmamaktadır.


Yetkililere sesleniyoruz; Yapılan bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir. Haber alma hakkı ve ifade özgürlüğünün koşulları derhal yaratılmalı, kapatılan internet siteleri tekrar erişime açılmalıdır.


TÜRKİYE GAZETECİLER SENDİKASI
KOCAELİ İL TEMSİLCİLİĞİ

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Öğrenciye saldıran domuzu vurdu

Öğrenciye saldıran domuzu vurdu