25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,76 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

TEMİZLİK ÇALIŞANINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Temizlik çalışanından örnek davranış

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanı Ramazan Akgül, 30.12.2016 tarihinde hastanenin otoparkında bulduğu cüzdanı hiç düşünmeden sahibine teslim etti.

04 Ocak 2017 Çarşamba 15:23 Güncel

Hastanede 9 yıldır temizlik hizmetlerine bağlı olarak çalışan Ramazan Akgül, mesai bitimi işten çıktığı sırada sahipsiz bir cüzdan buldu. Cüzdanı  sahibine ulaştırmak için açıp içine bakan hastane çalışanı Akgül, içinde 7.200 tl olduğunu fark edince durumu en yakın polis merkezine ve hastane yönetimine bildirdi. Yetkililer cüzdanı hastanede tedavi olup evine dönen sahibi Erdoğan  Özcan' a ulaştırdılar.

 

Hastane çalışanı Ramazan Akgül  "Cüzdanı bulur bulmaz sahibinin kimlik bilgisini öğrenmek amacıyla açtığımda büyük miktarda para olduğunu gördüm. Hastaneye tedavi için gelen, hasta dertli bir insanın olduğunu düşünerek vakit kaybetmeden durumu yetkililere bildirdim. Sahibine sağ salim teslim edildiği için mutluyum" diye konuştu.

 

Kaybolan cüzdanını teslim alan Erdoğan Özcan "Parayı kaybettiğimde çok üzüldüm. Hastalandığımda  sık sık sağlık hizmeti aldığım Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iğnemi yaptırdıktan sonra evime döndüğümde cüzdanımın olmadığını fark ettim. Ramazan kardeşimiz cüzdanımı bulup bana teslim etti. Kendisi bundan sonra benim kardeşimdir, Allah kendisinden razı olsun" diye konuştu.

 

HASTANE YÖNETİMİNDEN AKGÜL'E TEŞEKKÜRNAME

Ramazan Akgül' ün çalışanı olduğu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici/Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, Akgül' e teşekkürname belgesi takdim etti. Başhekim Güneş "Böyle dürüst bir personelimizle çalışmaktan ötürü mutluyuz. Ramazan kardeşimiz örnek bir davranış sergileyerek hastanemiz adına bizleri gururlandırdı. Anne ve babası çok iyi bir evlat yetiştirmişler. Kendisini bu davranışından ötürü tebrik ediyorum. " diye konuşarak teşekkürname belgesini Akgül'e takdim etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Silahı kafasına dayayıp intihar etti

Silahı kafasına dayayıp intihar etti