24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,926 TL
  • 4,653 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

TEKOĞUL: AFETLERE HEP BİRLİKTE HAZIRLANMAK ŞARTTIR

Tekoğul: Afetlere hep birlikte hazırlanmak şarttır

Kocaeli İl AFAD Müdürü Salim Tekoğul, afet hazırlıklarını Çayırova’da anlattı.

05 Nisan 2017 Çarşamba 09:43 Güncel

 Çayırova MEB Konferans Salonunda gerçekleştirilen AFAD İlçe Bilgilendirme Toplantısına Çayırova Kaymakamı Mustafa Hotman, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Keskin, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Kızılay Şube Başkanı Halil Keskinoğlu, Kurum Kuruluşların İlçe Müdürleri, STK temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri ve cami imamları katıldı.

 

Toplantıda AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, afet hazırlıkları, planlama, zarar azaltma ve eğitim faaliyetleri, müdahale ve iyileştirme süreçleri hakkında bir bir sunum yaptı.

 

AFAD olarak 3 zaman dilimine uyarlı dizayn edilen çalışmaları ilçe yetkililerine aktarmak, bilgilenmelerini sağlamak ve TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planındaki destek çözüm ortaklıkları hakkında kendilerini aydınlatmak üzere bu toplantıların organize edildiği bilgisini veren Tekoğul, 5 ilçede AFAD bilgilendirme toplantılarının tamamlandığını ifade etti.

 

Tekoğul sözlerini; “İlçe toplantılarında afetlerden kaçış olmadığını hatırlatıyor ve devletin afet sonrası yetişememe ihtimali bulunan ilk 72 saate tüm halkımızın hazırlıklı olması gerektiği bilincini vermeye çalışıyoruz. Bireysel ve kurumsal bağlamda toplumun tüm katmanlarını barındırmayan bir afet hazırlığından söz edilemeyeceğini dinleyicilerin dikkatine sunmaya çalışıyoruz. “O Kahraman Benim” sloganıyla başlatılan AFAD Gönüllüğü kayıtları için katılımcıları teşvik ediyoruz. Afet Planımızda yer alan ilçelerdeki toplanma alanlarına sahip çıkılmasını, bu alanlara altyapı hizmetlerinin götürülmesi konusunda alttan bir duyarlılık sergilenmesini öneriyoruz” şeklinde tamamladı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İşte Kocaeli’deki Suriyeli sayısı

İşte Kocaeli’deki Suriyeli sayısı