21 Kasım 2017 Salı

  • 3,925 TL
  • 4,611 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

TAŞERON İŞÇİLER ARTIK BOŞ SÖZ DEĞİL KADRO İSTİYOR!

Taşeron işçiler artık boş söz değil kadro istiyor!

Hükümet’in taşeron işçilerini kamuda özel bir statüde istihdam etme çalışmalarına karşı taşeron işçilerinin tepkileri devam ediyor.

09 Ekim 2017 Pazartesi 12:40 Güncel
Başbakan Binali Yıldırım’ın taşeron işçilerini yılsonuna kadar bir statüyle kamuya bağlayacaklarını açıklamasının ardından tepkiler sürüyor. İşçiler, özel statü değil kadro istediklerini her platformda dile getiriyor.

Başbakan Binali Yıldırım, 22 Eylül’de Türk-İş’i ziyareti sonrası açıklamasında bu yılsonuna kadar taşeron işçileriyle ilgili sorunu çözeceklerini ve taşeron işçilerinin kamudaki statülerini kalıcı bir esasa bağlayacaklarını söylemişti. Hükümet yetkililerinin tüm açıklamalarında olduğu gibi Yıldırım’ın da kadro yerine bir statüden bahsetmesi taşeron işçilerinde tepkiye neden olmuştu. Taşeron işçileri önceki gün de sosyal medyadan kadro taleplerini yineledi, özel bir statüyü kabul etmediklerini vurguladı.

‘KAMUNUN PARASI HAK EDENE’

İşçiler, Twitter üzerinden tepkilerini ve taleplerini şu ifadelerle dile getirdi: “4E veya statü gibi bir ucube getirerek işleri iyice arap saçına döndürmeyin. Tek Yol KADRO”, “Söz verdiniz, kadroyu istiyoruz”, “Kamuda çalışan emekçi taşeron işçileri, verilen kadro sözünün yerine getirilmesini bekliyor. Statü değil tam kadro”, “Taşeron işçisi sadece kadro istiyor, boş söz değil”, “Taşeron mücadelesi vatan sevgisidir. Kamunun parası hak edene dönecek, aracıya değil”, “Kadro gelmeden bu sorun bitmiş olmayacak, bu yara sürekli kanamaya devam edecek”, “Kadro verilmeden huzur yok”, “Statü değil kadro istiyoruz”, “Taşeron geldik taşeron ölmek istemiyoruz ÖSP değil TAM KADRO istiyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Sevişirken soyunalım mı soyunmayalım mı?

Sevişirken soyunalım mı soyunmayalım mı?