22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,963 TL
  • 4,651 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

TARİHİ ESER ÇIKAN ALAN YENİDEN BÜYÜKŞEHİR’İN OLACAK

Tarihi eser çıkan alan yeniden Büyükşehir’in olacak

İzmit Öğretmenevi’nin yanında bulun alanda Merkez Bankası binası yapımı için yapılan kazı sırasında tarihi eserler bulunmuştu. Bu alanda inşaat yapmak vazgeçilince alan Büyükşehir Belediyesi’ne iade edildi.

14 Kasım 2017 Salı 13:54 Güncel
Büyükşehir Belediyesi, İzmit Öğretmeni yanında buluna araziyi yeni bina yapımı için Merkez Bankası’na devretmişti. Burada başlayan kazılarda ise tarh eserler bulunmuştu. Daha sonra bölgede yapılan çalışmalar çok önemli tarihi eserlerin varlığı tespit edilmişti. Bu sebeple burada bina yapımından vazgeçildi. Bölgede  inşaat yapılamaması ve bundan dolayı Büyükşehir Belediyesi ile Merkez Bankası arasında yapılan protokol hükümlerinin yerine getirilememesinden dolayı alan tekrar Büyükşehir Belediyesine iade edildi. Budan sonra bu alnın nasıl değerlendirileceği ile belli değil.

Öte yanda Büyükşehir Belediyesi, FETÖ soruşturmaları kapsamında kapatılan FEM Dershanesi’nin binasına talip oldu. Binayı kiralamak isteyen Büyükşehir Belediyesi burada eğitim, sosyal ve kültürel etkinlik faaliyetleri yapmayı planlıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Otoparktaki sapık tutuklandı!

Otoparktaki sapık tutuklandı!