21 Kasım 2017 Salı

  • 3,955 TL
  • 4,643 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

“SİVRİSİNEKLER ARTTI” DİYORSANIZ BU HABERİ MUTLAKA OKUYUN!

“Sivrisinekler arttı” diyorsanız BU HABERİ MUTLAKA OKUYUN!

Son günlerde herkesin ortak şikayeti sivrisinekler olunca belediyelerin telefonları da en çok bu nedenle çalmaya başlamış.

12 Temmuz 2017 Çarşamba 20:04 Güncel
Yaz aylarının gelmesiyle artan sivrisineklerin bu yıl daha fazla olduğunu ifade eden vatandaşlar, belediyeleri “ilaçlama yapmıyorlar mı?” şeklinde şikayet ederken Koz Gazetesi olarak birçok hastalığa sebep olan sivrisinek artışı nedeniyle yetkili birimlerden bilgi aldık. İlçe belediyelerin hiçbir şekilde konuyla muhatap olmadığını, 12 ilçenin de Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı olduğunu söyleyen yetkililer, “Bir yerde sivrisinek artmışsa mutlaka evler, süs havuzları, bahçeler kontrol edilmeli” şeklinde açıklama yaptılar. 

SAKSI SUYUNDA BİLE ÜRÜYORLAR
Belediye olarak sivrisinek konusunda larvayla mücadele ettiklerini, asıl hedeflerinin sinek yumurtaları olduğunu aktaran ilgililer, “Biz yaz ayı gelmeden tüm önlemlerimizi alarak dere, bataklık gibi sineklerin kolayca üreyeceği yerleri ilaçladık. Ama hala belli bölgelerde sinek artışıyla ilgili bir şikayet varsa mutlaka orada su vardır. Sivrisinekler yumurtalarını suya bıraktığı için saksıların altında biriken su, süs havuzundaki su, balkona ağzı açık bırakılan su bidonu, hatta kedi-köpek içsin diye kapının önüne konulan sularda bile kolayca ürüyorlar. Bu nedenle hayvanlar için kapıya konulan suların her gün yenilenmesi gerekir. Unutmayalım ki bir bardak suda 200 sinek üreyebiliyorsa bir süs havuzunda ne kadar fazla üreyebilir. Biz belediye olarak hala böyle şikayetler geliyorsa gidip süs havuzlarını ilaçlıyoruz. Genel olarak bahçe-bostan olan yerlerden şikayet alıyoruz ama insanlar saksılarındaki suya bile dikkat etmeli” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Turkuaz Dişevi’nden bir skandal daha HASTA DOSYASINI TEHDİTLE VERİYORLAR!

Turkuaz Dişevi’nden bir skandal daha HASTA DOSYASINI TEHDİTLE VERİYORLAR!