22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,961 TL
  • 4,655 TL
  • 163,45 TL
  • 105.711
KOCAELİ 28°

ŞEHİT YAKINLARINI DOLANDIRDIKLARI İDDİA EDİLMİŞTİ

ŞEHİT YAKINLARINI DOLANDIRDIKLARI İDDİA EDİLMİŞTİ

AK Parti Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesiyken polislik sınavında düşük puan alan şehit yakınlarına dolandırdığı ileri sürülen G.A. ve N.A. hakkında dava açılmadığı ortaya çıktı.

05 Temmuz 2017 Çarşamba 21:11 Güncel
Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına ifade veren G.K ve N.K.’nın ifadesi alındı lakin 2015 Aralık ayında yapılan soruşturma dosyasının savcılıkta hala açık durduğu öğrenildi. İddialara göre, AK Parti Kadın Kollarında yönetim kurulu üyeliği yaptığı dönem polislik sınavına giren ve düşük puan alan şehit yakınlarından 25 bin TL para istedikleri ileri sürülen G.K ve N.K. hakkında dosya neden 2 yıldır Cumhuriyet Savcılığında bekletiliyor merak konusu oldu. 

2 YILDIR ASKIDA BEKLİYOR

G.K. hakkında yapılan şikâyetler üzerine AK Parti Disiplin Kurulu G.K.’yi yönetim kurulundan düşürülmüştü. Kocaeli Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma tamamlanmaması akıllarda soru işaretlerine yol açarken, ortada suç var ise ve yeterli deliller toplanmışsa dava açılması beklenirken, dosya kapsamında suç delilleri elde edilememiş ise soruşturmayla ilgili neden takipsizlik verilmediği merak ediliyor.  60 ve üzerinde puan alanların atamasının yapıldığı sınavdan yeterli puan alamayan adaylara 25 bin lira karşılığında atama sözü verdiği öne sürülen G. K. ve N. A. hakkında partiye şikâyetler gitmeye başlamış, G. K.'nın atama için yönlendirdiği N. A.'nın onlarca kişiyi bu yöntemle dolandırdığı idda edilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Emekli zabıta müdürü vefat etti

Emekli zabıta müdürü vefat etti