17 Kasım 2017 Cuma

  • 3,882 TL
  • 4,579 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR’İN BABASI KOCAELİ’DE

Şehit Ömer Halisdemir’in babası Kocaeli’de

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir'i makamında ağırladı.

24 Ocak 2017 Salı 12:40 Güncel

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışan tuğgeneral Semih Terzi'yi durdurmak pahasına gözünü kırpmadan şehit olan kahraman Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir'i makamında ağırladı. Halisdemir'in babası, Niğde Bor Kaymakamı Abdullah Küçük ile birlikte Kocaeli’ye geldi.

 

 

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, şunları söyledi: "Şehidimiz Ömer Halisdemir'in babasını ağırlamaktan onur duyuyoruz. Şehidimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. O gün Halisdemir ve şehitlerimizi yüksek bir imanı, vatanseverliği sergilediler. Darbe kalkışması bu imanla durdurulabildi.

 

 

 
TÜM ŞEHİT AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM
Devletimiz ve milletimiz bu büyük kahramanları hiçbir zaman unutmayacak. Ömer Halisdemir, o akşam ilk kurşunu atarak, belki de bir saniye sonrası şehit olacağını bilerek hain girişimi durdurdu. Bu imanda ailesinin onu nasıl iman ve vatanseverlik ile yoğurduğunun bir göstergesidir."
Vali Güzeloğlu'nun ardından konuşan Hasan Hüseyin Halisdemir, "Sizlere, belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Tüm şehit ailelerine de başsağlığı diliyorum. Rahmetli oğlum bu vatana çok emek verdi. Türk milletine de teşekkür ediyorum. Özellikle annelere babalara teşekkür ediyorum, oğlumun adını yaşatıyorlar" dedi. 

 


O GECEYİ ANLATTI
Baba Halisdemir, darbe girişimi akşamı şehit oğlu ile yaşadığı bir anıyı anlattı. Baba Halisdemir, "15 Temmuz akşamı saat 9 gibi annesiyle oturuyorduk. Oğlumla konuştuk, bana 'Baba yerimde duramıyorum' dedi. Bir su iç, besmele çek dedim. 'Çok hırlanıyorum baba' dedi. Ben de, oğlum korkma her zaman hazırlığını yapıyorsun elin belinde hep dedim. Ömer vatanını, milletini seven bir çocuktu. Aslanlar gibi görevini yaptı" dedi.

Ziyaret sonunda Baba Halisdemir, Vali Güzeloğlu'na Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti. Vali Güzeloğlu ise şehit Halisdemir için yazdığı silti baba Halisdemir'e okuyarak teslim etti.

 

 

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir'in babası değerli büyüğümüz Hasan Hüseyin Halisdemir'i Valiliğimizde ağırlamanın onurunu yaşadık" sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

33 MEB personeline yakalama kararı

33 MEB personeline yakalama kararı