23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

ŞEHİT KAYMAKAM İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Şehit Kaymakam için gıyabi cenaze namazı kılındı

Geçtiğimiz günlerde Mardin’in Derik İlçesi’nde şehit düşen ve memleketi Sakarya’da toprağa verilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün gıyabi cenaze namazı Yeni Cuma Camii’nde kılındı

14 Kasım 2016 Pazartesi 17:05 Güncel

Yeni Cuma Camii’nde kılınan gıyabi cenaze namazına Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Başsavcı Mehmet Ali Kurt, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Kocaeli İmam Lisesi Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Sebahattin Yamak, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Vali Güzeloğlu İl Müftüsü Yusuf Doğan ile birlikte camii içinde cemaatin taziyelerini kabul etti.

 

BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Gıyabi cenaze namazının ardından açıklamalarda bulunan Vali Hasan Basri Güzeloğlu,” Şehit Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm Türkiye’de ve ilimizde bütün camilerimizde hem şehit kaymakamımız hem tüm şehitlerimiz için Kuran’ı Kerim okundu, ruhları için dua edildi. Tüm ilçelerimizde buradaki gibi cemaatimizle, insanlarımızla birlikte şehitlerimizi rahmetle andık. Şehitlerimizin geride bıraktıkları değerli eşleri, evlatları, anne babaları ve bütün milletimize baş sağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

 

ŞEHİTERİMİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ

Tüm hainlere karşı devlet ve millet olarak büyük bir mücadele veriyoruz diyen Vali Güzeloğlu,” Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ülkemiz, devletimiz adına tüm bu hainleri içimizden temizleyeceğiz. Her gelecek gün geride bıraktığımız günden daha güçlü olacağız. Ebediyete akan yolda şehitlerimizi hiç unutmayacağız. Onları hep rahmet anacağız. Şehitlerimizin en büyük emanetleri olan ailelerine ve gazilerimize milletçe sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı. Vali Güzeloğlu açıklamalarda bulunmadan önce  İl Müftüsü Yusuf Doğan ile birlikte camii içinde cemaatin taziyelerini kabul etti. 

Haber: Mehmet Oğuzhan ALTUN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yalancının mumu var mı?

Yalancının mumu var mı?