19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

SARIGÜLLE AİLESİNDEN DOĞAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

SARIGÜLLE AİLESİNDEN DOĞAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

İzmit Belediyesi Meclis eski üyesi merhum Şaban Sarıgülle’nin ailesi, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın girişimleri sonucunda bir süre önce Ömerağa Mahallesi’ndeki Dar Sokak’ın adı vefat eden CHP’li meclis üyesi Şaban Sarıgülle olarak değiştirilmişti. Sokağa adı verilen eski meclis üyesinin kızları ve damadı bu anlamlı karar için Başkan Doğan’ı ziyaret ederek teşekkür ettiler. Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Başkan danışmanı Nermin Tol da yer aldı.

04 Temmuz 2017 Salı 12:01 Güncel
BABAMIZIN ADINI YAŞATTINIZ 

Başkan Doğan’ın girişimleriyle esnaflık yaptığı sokağa adı verilen Şaban Sarıgülle’nin ailesi kendilerine eşi benzeri olmayan bir hediye sunulduğunu belirterek “  babamızın adının yıllarca esnaflık yaptığı sokağa verilmesi bizim için en büyük onur ve mutluluk.  Babamızın adını yaşatıp, bizlere böyle değerli bir hediye sunduğunuz için size teşekkürü bir borç biliyoruz” dediler.    

ŞABAN ABİYE VEFA BOYNUMUZUN BORCU 

Başkan Doğan da “ Şaban abi şehrimizin sevilen simlerinden biri meclisimizin de değerli bir üyesiydi.  Vefatı bizleri çok üzmüştü. Onun isminin yaşatılması,  şehrimizin ona olan vefasını ödemesi için ne yapabiliriz diye düşünürken aile ile de istişarelerde bulunduk.  Bir sokağa adının verilmesi konusunda karar verdik. Ancak bu her hangi bir sokak değil, onun için anlamlı bir yer olmalıydı.  Yıllarca esnaflık yaptığı Dar Sokak’ın isminin verilmesi konusunda kararıverdik. Şaban abi artık adı ticaret yaptığı sokakta anılacak. İzmit’te yaşamış, yıllarca hizmet etmiş bir abimizin adını yaşatmak boynumuzun borcu” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KOTO’nun okulu şanslı öğrencilerini bekliyor

KOTO’nun okulu şanslı öğrencilerini bekliyor