19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

SARIBAY BATI TRAKYA TÜRKLERİ DERNEĞİNİN İFTARINA KATILDI

Sarıbay Batı Trakya Türkleri Derneğinin iftarına katıldı

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, il yöneticileri Bilgi Dehmen, Sabriye Şahin, Harun Yıldızlı, Selim Yıldız, CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Gençlik Kolları İl Başkanı Murat Erinç ve yöneticisi Berkay Yıldızlı, İzmit Belediye Meclis üyesi Aliye Hale Meriç ile birlikte Batı Trakya Türkleri Dayanışma Deneği İzmit Şubesi’nin geleneksel iftar programına katıldı.

05 Haziran 2017 Pazartesi 08:54 Güncel
Yenişehir Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:10 adresindeki dernek binasında gerçekleşen iftar programında dernek başkanı Lütfi Bodur ve yönetimi kusursuz bir ev sahipliği yaparak, tüm konuklarla tek tek ilgilendi. Hep birlikte açılan iftarın ardından Ramazan ayının manevi atmosferinde sohbet edildi. 

DAHA NİCE RAMAZANLARDA BİRLİKTE OLMAK İSTERİZ 

Program öncesi Hacıhızır Mahallesi Fatih Camii İmamı Kemal Öztürk tarafından kuran-ı kerim okundu. Hep birlikte açılan iftarın ardından konuşan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur, katılımcılara geldikleri için teşekkür ederek rabbim daha nice ramazanlarda böyle birlikte iftar açmayı nasip etsin dedi. İftar programında emeği geçenlere teşekkür etti. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Deneği İzmit Şubesi tarafından verilen iftar yemeğinde, patatesli kavurma, pilav, çorba, tulumba tatlısı ve ayran ikram edildi. 

RAMAZANIN MANEVİ ATMOSFERİNİ BİRLİKTE YAŞAMAKTAN MUTLUYUM 

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Ramazanın manevi atmosferini böyle hep birlikte yaşamaktan, sizlerle aynı sofrada iftar açmaktan son derece mutluyum. Ramazan birliğin, beraberliğin, kardeşliğin, hoşgörünün adı olan aydır. Yurtta, bölgemizde ve dünyada barışın sağlanması en büyük temennimizdir. Bizler de Ramazan ayının gerekliliklerini yerine getirebilmek için üzerimize düşeni gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle insanın yaşadığı her mekanda vatandaşlarımızın ve İslam Aleminin Ramazan ayını en içten duygularla kutluyorum “ dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İl başkanları iftarda buluşacak

İl başkanları iftarda buluşacak