21 Kasım 2017 Salı

  • 3,922 TL
  • 4,604 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

RUMLARA SIĞINAN O FETÖ’CÜ SUBAY GÖLCÜK’TE GÖREV YAPMIŞ!

Rumlara sığınan o FETÖ’cü subay Gölcük’te görev yapmış!

Önceki gün, eşiyle birlikte lüks bir tekneyle gittiği Kıbrıs Rum kesiminde Rum yönetimine sığınan FETÖ’cü subayın, Gölcük’ten tayini Mersin’e çıkan Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli Yüzbaşı Kadir Karaman olduğu belirtildi.

05 Ekim 2017 Perşembe 11:49 Güncel
Eşiyle birlikte lüks bir tekneyle gittiği Kıbrıs Rum kesiminde Rum yönetimine sığınan FETÖ’cü subayın Gölcük’te görev yaptığı ortaya çıktı. Hakkında gözaltı kararı bulunan, önceki operasyonlarda bazı sanık ve tanık ifadelerinde adı geçen, kripto olarak adlandırılan FETÖ’cülerle bağlantısı ve irtibatı olduğu ididaları olan Denizci Yüzbaşı Kadir Karaman, 29 Eylül günü evine yapılan operasyonda bulunamadı.

Bir gemide görev yaptığı öğrenilen ve kısa süre önce Gölcük’ten Mersin’e tayini çıkan Karaman’ın, eşiyle birlikte lüks bir tekne ile Kıbrıs’a tatile gittiği, operasyon gerçekleştirilmeden önce Kıbrıs Rum kesimine geçtiği, operasyon kapsamında evinde arama yapıldığını ve hakkında gözaltı kararı bulunduğunu duyunca da Rum kesiminden sığınma talebinde bulunduğu ortaya çıktı. Rum yönetimine ‘işbirliği’ teklif eden ve siyasi sığınma talebinde bulunan Kıdemli Yüzbaşı Karaman’ın eşi E.S.K’nin de bir devlet kurumunda memur olduğu ileri sürüldü. 
 
Karaman’ın, Sanches adlı 31 metrelik lüks yelkenliyle Larnaka yat limanında polise giderek “Türkiye’de hakkımda gözaltı kararı bulunuyor. 29 Eylül’de evimde arama yapıldı. Aslında ben FETÖ’cü değilim ama FETÖ soruşturması kapsamında aranıyorum. Yakalarlarsa hapse atacaklar” diyerek siyasi sığınma istediği öğrenildi. Rum basınına yansıyan iddialara göre, Rum liman polisi durumu Dışişleri Bakanlığı ve Rum istihbaratına bildirdi. Olayı gizlilik içinde yürüten Rum istihbaratının, Türk subay ve eşini sorguya aldığı belirtildi. 
 
Sığınma isteyen subayın eşiyle birlikte limandaki teknesinde kaldığı belirtilirken, Rum medyası, “Yetkililer, Türk subayın işbirliğinden çok memnun" diye yazdı. Siyasi sığınma talebiyle ilgili henüz bir karar alınmadığı da öğrenildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bu nasıl ticaret? Telefonda 300 lira yerinde 550 lira…

Bu nasıl ticaret? Telefonda 300 lira yerinde 550 lira…