25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

REFERANDUMUN KAZANANI BELLİ OLDU

Referandumun kazananı belli oldu

Anayasa değişikliği referandumu için yürütülen çalışmalar; reklamdan promosyona, araştırma şirketlerinden ulaştırmaya çok sayıda sektörü hareketlendirdi. Bu sektörlerin cirolarında önemli artışlar var.

23 Mart 2017 Perşembe 09:20 Güncel

Ekonomide Anayasa değişikliği referandumu hareketliliği yaşanıyor. 55 milyonu aşkın seçmenin 16 Nisan Pazar günü “Evet” ya da “Hayır” oyunu kullanmak üzere sandık başına gideceği referandum için sokakta, sosyal medyada ve akla gelebilecek her türlü mecrada çok sayıda çalışma yürütülüyor. Reklamdan promosyona, matbaadan bayrak üreticilerine, araştırma şirketlerinden otobüs firmalarına çok sayıda sektörü hareketlendiren referandum çalışmalarının, söz konusu alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin 2017 cirolarına katkı sağlaması bekleniyor.

 
Gelir beklentisi 250 milyon TL

 
Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları (PROMOTÜRK) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güler, referandum vesilesiyle sektöre 250 milyon liralık bir ek gelir beklediklerini söyledi. Güler, referandum tarihinin açıklanması ile taleplerin yoğunlaşmaya başladığını, bayrak, flama, afiş ve tanıtım broşürlerinin yanında halihazırda bulunan promosyon malzemelerine de talepler geldiğini aktardı.
 

Esnafın yüzü güldü
 
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, meydanlarda simitçiden köfteciye, sucudan minibüsçüye çok sayıda esnafın yoğunluk yaşadığını ifade etti. Palandöken, referandum sürecinde illerin birçoğunda bu tür etkinlikler olduğunu, olacağını ifade ederek, şapka, atkı, rozet, bayrak, yiyecek ve içecek grubunun bu durumdan istifade ettiğini, yağmur yağdığında şemsiye satışları yapıldığını, seçimlerde esnafın yüzünün güldüğünü söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Koca devlet tek bir kişiye bırakılırsa bölünme kaçınılmaz olur

Koca devlet tek bir kişiye bırakılırsa bölünme kaçınılmaz olur