19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

PROF. DR. BEKİ ÇAKIR İSTİFA ETTİ

Prof. Dr. Beki Çakır istifa etti

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır istifa etti

22 Temmuz 2017 Cumartesi 16:35 Güncel

Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) herkesi üzen istifa! Samimi tavırları, beyefendi kişiliğiyle tanınan, dürüst ve namuslu bir bilim insanı olan Prof. Dr. Bekir Çakır, rektör yardımcılığı görevinden istifa etti. Bir süredir gündemde olan istifası hakkında hiç konuşmayan, ağzını bıçak açmayan Prof. Dr. Bekir Çakır, sonunda konuştu. Kelimelerini özenle seçen, “kan kusarım ama kızılcık şerbeti içerim” diyen Çakır, bütün detayları anlattı.

 

İŞTE İSTİFANIN NEDENİ

 

Prof. Dr. Bekir Çakır, KOÜ’den istifasıyla ilgili bardağı taşıran son damlanın Semra Ayçiçek’in Personel Daire Başkanlığı’na atanması olduğunu söyledi. “Bu atamayı kabul edemedim ve içime sindiremedim” diyen Bekir Çakır, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile bu konuda ters düştüklerini söyledi. Hülagü’ye “Semra Ayçiçek olmaz” dediğini söyleyen Çakır, buna rağmen geri adım atılmayınca istifasını verdiğini söyledi.

 

TEK NEDEN SEMRA HANIM MI?

 

Prof. Dr. Bekir Çakır’a istifasına neden olan tek konunun “Semra Ayçiçek” olup olmadığını sorduk ve şu yanıtı aldık; “Elbette değil… Üç yıldan beri bu görevdeydim. Bir yıldan beri devam eden sıkıntılarım vardı. Rektör Hocam ile aramızda yönetimsel görüş farklılıkları oldu. Olaylara farklı pencerelerden baktık. Ben de gerekeni yaptım ve istifa ettim. Pazartesi günü izine çıkıyorum, 14 Ağustos’ta mühendislik fakültesine döneceğim”  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Çocuğu tuhafiyeye bırakıp kayıplara karıştı

Çocuğu tuhafiyeye bırakıp kayıplara karıştı