23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,926 TL
  • 4,651 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

PİŞMANİYE ÜRETİMİNDE ENGEL TANIMADILAR

Pişmaniye üretiminde engel tanımadılar

Kocaeli'de eğitim gören zihinsel ve bedensel engelli çocuklar, pişmaniye üretim tesisine giderek kendi elleriyle pişmaniye çekti.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 10:49 Güncel

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde bulunan Özel Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören zihinsel ve bedensel engelli çocuklar, pişmaniye üretim tesisine giderek, kendi elleriyle pişmaniye çekti. Pişmaniye üretiminin her aşamasında yer alan engelli çocuklar, çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Engelli çocukların hazırladığı pişmaniyeler ise öğretmenleri ve ailelerinden tam not aldı.
Engelli çocukları topluma kazandırmak amacıyla bu tarz etkinlikleri yaptıklarını belirten Okul Öncesi Öğretmeni Büşra Koç, “Çocuklarımızı topluma kazandırmak ve farkındalık oluşturmak adına bu tarz etkinlikler planlamayı özen gösteriyoruz. Çünkü bu çocukları sadece kendi alanlarına hapsetmek değil, bu çocukları da ortak alanlara ya da bu tarz üretim alanlarına getirip topluma kazandırmayı diğer etkinliklerden daha önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi.

 

"Çocuklarımız bu tarz etkinliklerle cesaret kazanıyor"
Çocukların bu tarz etkinliklerle cesaret kazandıklarını belirten Koç, “Çocuklarımızda buraya gelerek kendi başlarına bir şeyleri başarabilmeleri onlara cesaret verdi. Bizde bu tarz etkinlikleri onlara cesaret vermek ve topluma kazandırmak adına yapıyoruz. İnşallah çocukların bu mutlulukları da diğer bütün çocuklara cesaret verir ve onları bu tarz alanlarda daha çok görürüz” diye konuştu.

 

"Kızımın bu tarz çalışmaları yapması beni mutlu etti"
Sosyal etkinliklerin çocukları olumlu yönde etkilediğini belirten veli Zemzem Çınar, “Kızımın böyle bir etkinliğe katıldığı için çok mutlu oldum. Bizlere bu imkanları da sunan kişilere teşekkür ediyorum. Bizim de çocuklarımızın böyle bir şey yapabilmesi bizi memnun ediyor" ifadelerini kullandı.

 

"Pişmaniye yapmayı çok sevdim"
Pişmaniye hazırlama sürecinin her aşamasında yer alan Oğuzhan Esen, ”Ben pişmaniye yapmayı çok sevdim,beğendim ve çok mutluyum. Pişmaniye yapmak gerçekten çok kolay. Yapmış olduğum pişmaniyeleri arkadaşlarıma ikram edeceğim” açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İşyeri denetimleri devam ediyor

İşyeri denetimleri devam ediyor