20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,866 TL
  • 4,538 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

PETROL-İŞ MASAYA OTURUYOR

Petrol-iş masaya oturuyor

Toplu Sözleşme Taslağını işverene teslim eden Petrol İş Sendikası ilk görüşmeler için masaya oturuyor.

11 Ocak 2017 Çarşamba 10:20 Güncel

Toplu Sözleşme Taslağını işverene teslim eden Petrol İş Sendikası, ilk görüşmeler için bugün masaya oturacak. Ege Kimya ve Egesil ile ilgili yapılacak görüşmeler, saat 14.00’te sendika genel merkezinde yapılacak. Petrol İş Sendikası Kocaeli Şube yeni dönem toplu sözleşme görüşmeler için hazırlanan 76 maddelik Toplu Sözleşme Taslağını işverene teslim etmişti. Şube Başkanı Salih Akduman örgütlü olduğu iş yerlerinde başlayacak Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde işverenden ücret zamları ve sosyal haklar için yüzde 20 civarında zam talep edeceklerini açıklamıştı.

İlk olarak, bugün Petrol İş Sendikası Genel Merkezi’nde bugün saat 14.00’te Ege Kimya ve Egesil görüşmeler yapılacak. 18 Ocak Çarşamba günü saat 10.00’da yine sendika genel merkezinde Tüpraş için görüşmeler başlayacak. Sendika genel merkezinde aynı gün 14.00’te Gübretaş görüşmeler gerçekleşecek. Görüşmelere; Genel Merkez yöneticiler, Petrol İş Şube Başkanı Salih Akduman, şube yöneticileri ve iş yeri temsilciler katılacak.

 

SÖZLEŞME 76 MADDEDEN OLUŞUYOR

Petrol ¬İş’in yen dönem Toplu İş Sözleşmesi taslağı 40 tanesi dar, geri kalanı ücret ve sosyal haklar olmak üzere 76 maddeden oluşuyor. İlk yıllık imzalanacak sözleşme için Petrol ¬İş Sendikası, örgütlü olunan iş yerlerinde ücret zammı ve sosyal haklar için ortalama yüzde 20 zam talebinde bulunacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Başkan Karaosmanoğlu, “O lise ile iftihar ediyoruz”

Başkan Karaosmanoğlu, “O lise ile iftihar ediyoruz”