19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ORGANLARI 4 KİŞİYE HAYAT VERDİ

Organları 4 kişiye hayat verdi

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde trafik kazası nedeniyle yoğun bakıma alına ve bir süre sonra hayatını kaybeden S.G.’nin organları 4 kişiye hayat verdi.

01 Ağustos 2017 Salı 16:46 Güncel
Organ bağışı konusunda beyin ölümü gerçekleşen S.G’nin ailesi ile görüşüldü.  Aile, organların insanların yaşamına umut olması yönünde karar verince nakil için Marmara Bölge Koordinasyon Merkeziyle iletişime geçildi. Uygun alıcılar belirlendi. Beyin ölümü gerçekleşen kişiden alınan böbrek Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Böbrek Nakil Merkezi’nde bir hastaya nakledildi. Hastanın diğer böbreği Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde, korneası Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde karaciğeri ise Medipol Mega Hastanesi’nde yatmakta olan hastaya nakledildi. 

KOCAELİ’DE 2 NAKİL YAPILDI 
Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, “Hastanemiz organ nakli konusunda titizlikle çalışmakta. Hastanemiz bünyesinde mevcut olan Böbrek Nakil Merkezimiz sayesinde beyin ölümü gerçekleşen hastamızın böbreği yaşama umut bekleyen bir başka hastamıza, yine bizim hastanemizde başarıyla nakledildi. Diğer böbrek Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde, kornea Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, karaciğer Medipol Mega Hastanesi’nde yatmakta olan hastalara umut olmuştur. Bu ulvi kararı vererek topluma örnek olan aileye tüm insanlık adına teşekkür ediyor ve hastanemiz adına baş sağlığı dileklerimizi iletiyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Katmışlar Besicilik satışlara başladı

Katmışlar Besicilik satışlara başladı