24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,939 TL
  • 4,701 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

ONUR HAFTASI YÜRÜYÜŞÜ: ALIŞIN GİTMİYORUZ

Onur Haftası yürüyüşü: Alışın gitmiyoruz

Kocaeli’deki LGBTİ bireyler Onur Haftası kapsamında İzmit Tahsin Marmara Sokak’ta yürüyüş düzenledi. Yürüyüşün ardından basın açıklamasını okuyan Tuba Ç. “Alışın, gitmiyoruz” dedi.

07 Haziran 2017 Çarşamba 19:28 Güncel
Caner Aktan (Haber Merkezi) Her yıl kutlanan Onur Haftası kapsamında İzmit’te yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi. Yürüyüş Tahsin Marmara Sokak’ta yapıldı. Tahsin Marmara Sokak’ta bulunan kafelerden çıkan LGBTİ bireyler bir anda sokakta büyük bir kalabalık oluşturdu. Sokağın başından sonuna kadar yürüyüş düzelendi. Yürüyüşün ardından Tuba Ç. isimli bir genç basın açıklamasını okudu.

DESTEK VERDİLER
Yürüyüş esnasında kafelerde bulunan müşteriler LGBTİ bireylere destek verdi. LGBTİ bireyleri alkışlayan vatandaşlar sloganlara eşlik etti. Basın açıklamasını okuyan Tuba Ç, “Bu şehrin sokaklarında bir kere daha sesimizi yükseltiyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde bedenlerini direnişe açan LGBTİ’leri selamlıyoruz. Alışın gitmiyoruz” dedi.

GÖRMEZDEN GELİNİYORUZ
“Bizler lezbiyenler, geyler, biseksüeller, translar, interseksler ve kuirler olarak ne kadar görmezden gelinsek te okulda, işyerinde, fabrikalarda, sendikalarda, sokakta ve mecliste kısacası her yerde vardık ve var olacağız. Bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Tüm baskılara ve engellemelere karşı barış, eşitlik, özgürlük ve demokrasi taleplerimizi dile getirmeye devam edeceğiz. Baskı şiddet ahlaksa, biz ahlaksızız”


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

DOĞAN’DAN 10.000 ÖĞRENCİYE BASKETBOL TOPU

DOĞAN’DAN 10.000 ÖĞRENCİYE BASKETBOL TOPU