18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

OMURCA: GÜLÜZAR ATEŞ GÖREVE İADE EDİLMELİDİR

Omurca: Gülüzar Ateş göreve iade edilmelidir

Geçtiğimiz hafta görevden uzaklaştırılan BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş ile ilgili açıklama yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Suca Omurca, “Gülüzar Ateş hukuksuz bir şekilde görevinden uzaklaştırılmıştır. Arkadaşımız görevine iade edilmelidir” dedi

05 Ocak 2017 Perşembe 10:57 Güncel

Eğitim Sen Şube Başkanı Suca Omurca sendika binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada sendika yönetim kurulu üyeleri de yer aldı. Suca Omurca, “Gülüzar Ateş hukuksuz bir şekilde görevinden uzaklaştırılmıştır. Arkadaşımız görevine iade edilmelidir” dedi. Ayrıca açıklamada BES Genel Merkezi tarafından göreve iade davası açıldığı ifade edildi.

 

DERHAL SON VERİLMELİ

Omurca şöyle konuştu: “Yaşamı boyunca işi ve sendikal mücadelesi dışında hiçbir şeyle ilgisi olmayan,  yıllardır kendisini yakından tanıdığımız Gülüzar ATEŞ arkadaşımız 27 Aralık 2016 tarihinde SGK Başkanlığı tarafından haksız ve hukuksuz bir şekilde hakkında hiçbir soruşturma olmaksızın açığa alınmıştır. Gülüzar ATEŞ kamu emekçilerinin iş güvenliğine tehdit olan uygulamalara karşı olduğu için, kamu emekçilerinin sendika ve örgütlenme hakkını savunduğu için, asgari ücretin artırılması ve herkesin insanca yaşamını savunduğu için görevinden uzaklaştırılmıştır. OHAL Hukukuna dayanak yapılarak gerçekleştirilen bu açığa alma işlemine derhal son verilmeli, Gülüzar ATEŞ arkadaşımız görevine iade edilmelidir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

AKP eski Mahalle temsilcisi Soğukpınar isyan etti

AKP eski Mahalle temsilcisi Soğukpınar isyan etti