24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,926 TL
  • 4,653 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

ÖMER ÇEKER: KULAKLARINA KÜPE YAPSINLAR

Ömer Çeker: Kulaklarına küpe yapsınlar

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, kamuya ait bir hastanede görevli İ. Barış’a yapılan haksız uygulama ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Çeker, “Kulaklarına küpe yapsınlar” dedi.

31 Mart 2017 Cuma 12:34 Güncel

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın açıklamasında, kamuya ait bir hastanede hemşire kadrosunda görev yapan İ. Barış’ın kendi rızası olmaksızın kurum amiri tarafından fizik tedavi servisinde görevlendirildiği için meydana gelen olayla ilgili basın açıklaması düzenledi. İ. Barış’ın bir uygulamış olduğu tedaviye bağlı olarak hastanın kolunda yanıklar oluştuğunu ve bunun neticesinde hastanın kurum aleyhine Kocaeli 2. İdare Mahkemesi’nde manevi tazminat davası açtığını söyledi. 

 


ÜYEMİZDEN TAZMİN EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR
Davacının Sakarya bölge idare mahkemesine itiraz ettiğini ve itirazın kabul edildiğini söyleyen Çeker, “Yapılan yargılama sonucu idarenin davacı M.S.A’ya 15.227.43 TL. manevi tazminat ödemesine hükmetmiştir. İdare davacı M.S A’ya ödemiş olduğu 15.227.43 TL yasal faizi ile birlikte sendika üyemiz Hemşire İ. Barış’dan resmi yazı ile talep etmiştir. Sendika üyemize yapmış olduğumuz hukuki destek ile ödeme emrine itiraz etmiştir. Konu hakkında Araştırma İncelemeci Uz. Dr. B.A’nın da mahkeme kararı ile ödenen tazminatın personele rücu edilmesine gerek olmadığı hususunu araştırma inceleme raporunda belirtilmesine rağmen idare yapılan itiraz kabul etmemiştir. Israrla davacıya ödemiş olduğu tazminatı yasal faizi ile birlikte sendika üyemizden tazmin etmeye çalışmıştır” diye konuştu. 


KULAKLARINA KÜPE YAPSINLAR
 “Sendika Avukatımız Mehmet Gül tarafından Kocaeli 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Aleyhine açtığı dava sendika üyemiz İ. Barış lehine sonuçlanmış davacı hasta M.S.A’ya 15.227.43 TL‘yi yasal faizi ile birlikte kurumun ödemesine karar vermiştir” diyen Çeker, “Kamu görevlilerini kadro ve unvanları dışında başka işlerde çalıştırmak kanun ve yönetmelikler ile yasaklanmış olmasına rağmen çalıştıran idareciler için Kocaeli 4. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından verilen mahkeme kararını idareciler kulaklarına küpe yapsın” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli Başsavcısı’na 500 bin lira verdim

Kocaeli Başsavcısı’na 500 bin lira verdim