19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

OHAL KARARLARI MEMUR-SEN’İ TEĞET GEÇTİ

OHAL kararları Memur-Sen’i teğet geçti

Memur-Sen Kocaeli İl Temsilciği Suriye’nin Halep Bölgesi’ne yaşanan mezalimi protesto etmek için Fevziye Camii’nin avulunda basın açıklaması gerçekleştirdi.

09 Aralık 2016 Cuma 17:16 Güncel

OHAL Kanunu’na binaen halka açık alanlarda basın açıklaması yapılmasının yasak olmasında rağmen Memur Sen’in hiçbir polis müdahalesine maruz kalmadan açıklamayı tamamlaması gözlerden kaçmadı. Sendika adına basın açıklamasını gerçekleştiren Başkan Şahin Yaşlık,” Halep bizim tarihimiz. Halep bizim parçamız. Halep bizim yürek yangınımız. Bugün Srebrenitsa'nın kaderini Halep yaşıyor. Halep'te insanlık ölüyor. Batı yine üç maymunu oynuyor. Bugün insanları, insanlığın ve bütün insani değerlerin katledildiği kentlerden biri Halep. Terörü konvansiyonel silaha dönüştüren devletlerin, bütün dünyadan yalıtarak katliam yaptığı Halep’te can pazarı yaşanıyor. Ve maalesef insanlık bu katliamı kanıksamış” dedi.


İNSANLIK DUYARSIZ
Sözlerine devam eden Yaşlık,”   Dünyanın birçok ülkesinde yaşayanlar bu katliamları kendi surları arkasından “bir Film izliyormuş gibi” seyrediyor. Değerli dostlar, Halep, insanlığın topyekün öldügü bir yerdir artık. Kim hangi bahanenin arkasına gizlenirse gizlensin hakikat budur. Bu yüzden Halep, aynı zamanda insanlığın imtihanıdır. Ama insanlık duyarsız, insanlık kayıtsız.  En çok da ümmetin sessizliği canımızı acıtıyor. Surların arkasına sığınmış batılıların kahir ekseriyetinin duyarsızlığına Bosna’da, Çeçenistan’da, Afganistan’da, lrak’ta şahit olmuştuk. Fakat ümmet kendinden uzak zannettiği olayın bizatihi ortasında olduğunu nasıl anlamaz? “ dedi.


EYLEM PLANI
Sözlerinin devamında Memur-Sen’in eylem planını açıklayan Yaşlık,” Sırayla eylem planımızı açıklayayım: Savaşın acısını Suriye ve Türkiye birlikte yaşıyor. Memur-Sen olarak '5 Aşamalı Eylem Planı' başlatıyoruz. "İlk Olarak: 9 Aralık (Cuma) saat 10.30'da Yardım Kuruluşları ile Genel Merkezimizde basın toplantısıyla yardım çağrısında bulunuyoruz İHH, Kızıla,Cansuyu ve Deniz Feneri'ne "81 Tır Un" çeklerini teslim ediyor ve bütün teşkilatlanmız illerde yardım seferberliği başlatıyor İkinci Olarak: 9 Aralık/Cuma Namazı çıkışı tüm illerde İl Teşkilatlanmızca 'Gıyabi Cenaze Namazı-Akabinde Basın Açıklaması' düzenleniyoruz. Üçüncü Olarak: 10 Aralık İnsan Hakları Gününde 11.00 İstanbul'da Tünel'den Galatasaray Lisesi'ne kadar yürüyüş ve basın açıklaması yapıyoruz. Dördüncü olarak Uluslararası kuruluşlara ve irtibatlı olduğumuz tüm emek örgütlerine ‘ Duyarlılığa Çağrı Mektubu’ gönderiyoruz. Beşinci olarak Yardım TIR’ları Halep’e Yol açın ‘ konvoyuna katılıp Halep’e doğru yola çıkıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

O sokak çift yön oluyor

O sokak çift yön oluyor