20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

O GREVDE ANLAŞMA SAĞLANDI

O grevde anlaşma sağlandı

2 bin 200 işçinin çalıştığı iş yerlerinde greve çıkan ve yasak kararını tanımayan Birleşik Metal-İş Sendikası, pazartesi günü Çalışma Bakanı ile masaya oturmuştu.

24 Ocak 2017 Salı 10:24 Güncel

Birleşik Metal-İş Sendikası geçtiğimiz Cuma günü çoğunluğu Gebze-Çayırova ve İstanbul hattında olan 2 bin 200 işçinin çalıştığı 26 iş yerinde greve çıkmıştı. Grev sonrası Bakanlar Kurulu bir karar alarak grevi yasaklamıştı. Yasağa sert tepki gösteren Birleşik Metal-İş Sendikası ise hafta sonu iş başı yapmayacaklarını ve pazartesi günü de işçilerle birlikte bir karar vereceklerini duyurmuştu.

 

GREVE ÇIKILAN YERLER

Pazartesi ise bir açıklama yapan Birleşik Metal-İş Sendikası grev yasağı kararı kararını tanımadıklarını ve greve devam edeceklerini duyurdu.Greve çıkılan iş yeleri ise şunlardı; GE Grid Solution, ABB Elektrik, Schneider Enerji ve Schneider Elektrik işletmelerine bağlı fabrikalar.

 

Bu gelişmeler sonrası Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve sendika yöneticileri pazartesi günü öğlen saatlerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile görüşmelere başladı. O saatten gece yarısına kadar görüşmeler devam etti. Çok çetin geçen görüşmeler sonrası ise bir anlaşmaya varıldığı öğrenildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli Üniversitesi personel alacak

Kocaeli Üniversitesi personel alacak