21 Kasım 2017 Salı

  • 3,951 TL
  • 4,635 TL
  • 162,29 TL
  • 104.712
KOCAELİ 28°

O CAMİYE ATAMA YAPILMADI

O camiye atama yapılmadı

Gebze’nin merkez mahallerinden Köşklüçeşme’de bulunan Köşklüçeşme Camii’nde 15 Temmuz’dan itibaren imam görev yapmıyor. Darbe girişimi sonrası açığa alınan imamın yerine henüz imam atanamadı.

15 Aralık 2016 Perşembe 11:06 Güncel

1979 Yılında kurulan Gebze’nin en eski camilerinden birisi olan Köşklüçeşme Camii’ne bu tarihten sonra atanan imamlar, cami altında bulunan ‘Hoca evi’nde ücretsiz kalmak istiyor. Ancak, cami derneği de buradan kira isteyince anlaşma sağlanamıyor. Bu sorundan kaynaklı 5 aydır Köşklüçeşme Camii’nde imam görevini vatandaşlar yapıyor.

 

CEMAAT İSYANDA!..
15 Temmuz Darbe girişimi sonrası FETÖ suçlaması ile hakkında işlem yapılan ve görevden ihraç edilen Köşklüçeşme Cami imamının yerine bu tarihten itibaren imam ataması yapılamadı. Müftülüğün atamasını yaptığı imam, cami altında bulunan ‘Hoca Evi’nde ücret ödemeden istiyor. Cami Derneği’de her camide olduğu gibi kendi camilerinde de Devlet Memuru olan ve Devlet’ten maaş alan hocadan kira bedeli istiyor. Buraya atanan imamlar, kira ödemek istemediği için burada hizmet vermiyor. 5 aydır Köşklüçeşme Camii’nde vatandaşlar ezan okuyup, namaz kıldırıyor. Bu duruma tepki gösteren cemaat, dernek ile ataması yapılan hocalar arasında sorunun çözülmesini ve Müftülük bu konuda sorumluluk alarak, sorunu çözmesini istiyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Dolarını bozdurup hediye kombinesini aldı

Dolarını bozdurup hediye kombinesini aldı