25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,76 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

NURETTİN YILDIZ'IN "6 YAŞINDAKİ ÇOCUK EVLENEBİLİR" SÖZLERİ 'İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ' SAYILDI!

Nurettin Yıldız'ın

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Yıldız'ın sözlerini "sapıklık" olarak niteleyen ODATV’ye hakaret davası açıldı. Ayrıca Kocaeli Barosu'nun yaptığı suç duyurusu ile ilgili olarak Nurettin Yıldız'ın "6 yaşındaki çocuk evlenebilir" sözleri 'ifade özgürlüğü' sayıldı!

31 Mayıs 2017 Çarşamba 09:34 Güncel
"6 yaşındaki çocukla evlenilebilir" ve "çalışan kadın, fuhuşa hazırlık yapan sürece destek olmuş oluyor" gibi sözleriyle gündeme gelen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız sözlerini "sapıklık" olarak niteleyen odatv’ye dava açtı. Savcı Yıldız’ın sözlerini ifade özgürlüğü olarak nitelerken odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında “hakaret” suçlamasıyla iddianame düzenledi.

Savcı Ramazan Öksüz iddianamede şu ifadeleri kullandı:

“6 yaşında çocukla enlenebilir’ başlıklı videoda kayıtlı konuşma metni ile ilgili olarak, Kocaeli Baro Başkanlığı’nın da şikayeti ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 2015/20414 nolu soruşturmada Nurettin Yıldız hakkında soruşturma yağıldığı, sonuç olarak söz konusu beyanların T.C. Anayasa 25. ve 26. maddelerinde düzenlenen düşünce ve kanaat özgürlüğü, düşünceyi açıklama, yayma kapsamında kaldığı gerekçesiyle 17.03.2015 tarihli kovuşturmaya yer yoktur kararı verildiği dosya kapsamında mevcut karar örneğinden anlaşılmıştır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KALDIRIMLARA PARK EDEN SÜRÜCÜLERE CEZA

KALDIRIMLARA PARK EDEN SÜRÜCÜLERE CEZA