19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MURAT ÇAKMAK’A TAHLİYE YOK!

Murat Çakmak’a tahliye yok!

FETÖ terör örgütüne finans sağladığı iddiası ile tutuklu yargılanan Çakmak Market’in sahibi Murat Çakmak’a bugün yeniden hakim karşısına çıktı. Çakmak’ın tutukluluk halinin devanın karar verildi.

04 Ekim 2017 Çarşamba 11:29 Güncel
15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ Terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen soruşturmalar neticesinde Çakmak Marketin sahibi Murat Çakmak da tutuklanmıştı. Terör örgütüne finans sağladığı iddiası ile tutuklanan Murat Çakmak, aynı davadan yargılanan Hüseyin Karaman ve Özcan Gümüş ile birlikte bugün bir kez daha mahkemeye çıktı. Duruşmada sanıklar Murat Çakmak, Özcan Gümüş ve Hüseyin Karaman, daha önce yaptı kalır savunmalarını tekrarlayarak beraatlarını istedi

Cumhuriyet Savcısı verdiği mütalada Murat Çakmak için örgüte finans sağlamaktan beraatini, örgüt üyeliğinden ise 7,5 ila 15 yıl arası ceza istedi. Diğer sanık Özcan Gümüş için cumhuriyet savcısı finans ve örgüt üyeliğinden beraatini, diğer sanık Hüseyin Karaman için ise örgüte destek suçundan 2 yıl ile 6 yıl arası hapis cezası ceza istedi. Sanık avukatları mahkemeden son savunmalarını yapmak için ek süre istedi. Mahkemeye heyeti sanık avukatlarına ek süre verirken, sanıkların tutuklu yargılanmasına karar vererek davayı 18 Ekim tarihine erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Memur mesai saatleri içerisinde kapıyı kilitleyemez

Memur mesai saatleri içerisinde kapıyı kilitleyemez