22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,958 TL
  • 4,654 TL
  • 162,81 TL
  • 105.830
KOCAELİ 28°

MUHASEBECİLER ODASI'NDA NELER OLUYOR?

Muhasebeciler Odası'nda neler oluyor?

Merkezi Ankara ‘da bulunan Muhasebeciler Mali Müşavirler Bağımsız Denetçiler İşveren Sendikası, Kocaeli / İzmit şube başkanı Savaş Yıldız “yasal düzenlemelerde hata yok ama hainlik var ” diyerek basın açıklaması yaptı.

15 Ekim 2017 Pazar 12:25 Güncel
HAİNLİK VAR 
 Savaş Yıldız, KOSGEB icra komitesinin 20.05.2016 gün 6759 sayılı olur kararı ile  kobi işletmelerin ve ayrıca,  TBMM’de kabul edilen 01.01.2018 tarihinde yürürlüğe girecek olan Esnaf Ahilik Yardım Sandıkları’nın denetiminde mali müşavirlerin varolan yetkilerinin oligarşik diktatörlük ile iptal edilerek sistemin dışında bırakılmasının dolayısıyla kamu kaynaklarının belli bir zümrenin kişisel servetlerine aktarılmasının kabul edilemez olduğunu, söyledi.  Mali Müşavir İşveren Sen Kocaeli şube başkanı Savaş Yıldız, muhasebe meslek yasası ile siyaset, bürokrasi ve meslek örgütümüz üçgeninde yaratılan tekelleşmenin etkin çalışmaları ile yapılan yasal  düzenlemelerde “HATA YOK HİLE VAR” dedikten sonra, toplumun tüm kesimlerine zarar veren yasal yolsuzluk düzenlemelerinin ivedilikle değiştirilerek eşitlik ve adaletin tesis edilmesi maksadıyla siyasetçileri göreve davet ediyoruz, diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

savaş yıldız

18 Ekim 2017 Çarşamba 11:18

Oda ile ilişkilendirilmesi gerçekçi bir yaklaşım değildir. TBMM yapılan yasal düzenleme ve kosgeb icra komitesinin talimat ile yapmış olduğu yasal düzenlemedir. yasal yolsuzluk yanı kamu kaynaklarının belli bi zümrenin kişisel servetlerine akrtarılması TBMM ve kosgeb icra komitesi tarafından yapılmaktadır. Bazı diğer bakanlıklarda da aynı yasal yolsuzluklar vardır. Belgeleriyle ispat ederim. TBMM ve kosgeb ve maliye bakanlığı ve kamu gözetimi kurumu kosgeb de yapılan yasal yolsuzluğu teyit etmiş

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli'nde sahnelerin aranan sanatçısı; Göksel Özbinar

Kocaeli'nde sahnelerin aranan sanatçısı; Göksel Özbinar