20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,918 TL
  • 4,612 TL
  • 162,19 TL
  • 103.756
KOCAELİ 28°

MÜFTÜLÜK FİTRE MİKTARINI AÇIKLADI

Müftülük fitre miktarını açıkladı

Ramazan mesajını paylaşmak için basın mensuplarıyla bir araya gelen İl Müftüsü Yusuf Doğan Yeni Cuma Camii’nin Ramazan’dan sonra onarıma alınacağını ifade ederek Fitre miktarını açıkladı. Fitre miktarı 16 TL olarak belirlendi

26 Mayıs 2017 Cuma 18:47 Güncel
İl Müftüsü Yusuf Doğan, yardımcılarıyla birlikte müftülük binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında  Ramazan ayı ile ilgili bir mesaj yayınladı. Basın toplantısına İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın yanı sıra, İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, müftü yardımcıları İlyas Öztel, Bayram Şahin ve Mesut Şahin katılım gösterdi.
  
“YENİ CUMA RAMAZANDAN SONRA”
Çınarlı Camii’nin durumuyla ilgili açıklamarda bulunan İl Müftüsü Yusuf Doğan, “Çınarlı Camiimiz Ramazan’da kapalı olacak. Bayramdan sonra onarıma alınacak. O işler Vakıflar Genel Müdürlüğünde. O yüzden ne kadar sürecek onarımı bilemiyoruz. O bölgeye İzmit Belediyemiz mahallenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bir ibadethane yapacak.Yeni Cuma Camii’nin onarımı Ramazan Ayı’ndan sonra başlayacak” dedi.
 
FİTRE MİKTARI
“Diyanet vakfımız aracılığıyla vatandaşlarımız hayır işerini yapabilirler” diyen Doğan, “Kişi başı Fitre miktarı 16 TL’dir. Bunu 5601’e mesaj gönderilerek bir kardeşimiz bir kişilik Fıtra’sını ödemiş olur. Hediyen Kur’an olsun kampanyası kapsamında Kur’an yazıp 4333’e mesaj atıldığında 12 TL karşılığında kardeşlerine Kur’an hediye edebilir. Fitre miktarı asgari bir rakamdır. 16 lira bir kişinin iki öğünde asgari oranda kendini doyurabileceği miktardır. İl genelinde bin 100 camimiz var. Ramazan’da 20 görevlimiz işbaşı yapacak. İŞKUR’la yaptığımız bir çalışma neticesinde bu arkadaşlar işbaşı yapıyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Fuhuş yapılan pansiyonu mühürlendi

Fuhuş yapılan pansiyonu mühürlendi