17 Kasım 2017 Cuma

  • 3,877 TL
  • 4,574 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MİLLETİN PARASINI YAKIYORLAR

Milletin parasını yakıyorlar

İzmit’te sorumsuz bazı kişiler yüzünden, vatandaşın ödediği vergilerle alınan çöp konteynırları kullanılmaz hale geliyor.

17 Mart 2017 Cuma 10:26 Güncel

İzmit’te  sorumsuz bazı kişiler yüzünden, vatandaşın ödediği vergilerle alınan çöp konteynırları kullanılmaz hale geliyor. Şimdiye kadar onlarca  konteynırın kasıtlı ya da bilinçsizlik yüzünden kullanılamaz hale geldiğini söyleyen İzmit Belediyesi yetkilileri,” konteynırlara  sigara izmariti, sıcak kül gibi yanıcı madde atılmaması konusunda defalarca uyarılarda bulunuyoruz. Buna rağmen bazı kişiler, plastik olan çöp konteynırlarına yanıcı madde atarak hurdaya çıkmasına neden oluyor. Her bir konteynerin maliyeti 700-800 bin lirayı geçiyor. Şimdiye kadar 50’ye yakın konteynır kullanılmaz hale geldi” dediler.
 

KOR HALİNDE KÖMÜR ATTILAR
 
Şahabettin Bilgisu Caddesi’nin valilik eski binası önündeki yer altı çöp konteynırı, kor halinde atılan kömür yüzünden kullanılamaz hale geldi. Gece geç saatlerde yeraltı konteynırından dumanlar yükseldiğini gören vatandaşlar hemen itfaiyeyi aradılar. Kısa süre içinde olay yerine gelen itfaiyenin müdahalesine rağmen konteynır kullanılamaz hale geldi. Yetkililer, konteynırın kor halinde atılan kömür yüzünden yandığını belirterek” aklı selim birinin bunu yapması mümkün değil. Bu işte bir kasıt var, konteynırın isteyerek yakıldığını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştular.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Darıca’da terör operasyonu: 11 gözaltı

Darıca’da terör operasyonu: 11 gözaltı