19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MEZBAHALARDA KESİMLER YAPILDI

Mezbahalarda kesimler yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’nın birinci gününde vatandaşların kurban kesimlerini sorunsuz gerçekleştirdi.

01 Eylül 2017 Cuma 11:46 Güncel
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı’nda 7 adet mezbahanede hizmet verdi. Büyükşehir Belediyesi’ne ait mezbahalarda veteriner hekim kontrolünde ve hijyenik şartlarda 480 kurban kesildi. Kurbanlar www.kocaeli.bel.tr adresinde alınan sıra numarasına göre yapıldı.

145 UZMAN PERSONEL İLE
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bayramın birinci günü 7 mezbahada kesim çalışması gerçekleştirdi. 145 uzman personelin görev aldığı kesim çalışmaları, İzmit-Solaklar, Gölcük, Karamürsel, Kartepe-Uzunçiftlik, Kandıra, Gebze ve Darıca mezbahanelerinde yapıldı. Büyükşehir mezbahalarında bayramın birinci günü vatandaşlar rahat bir şekilde dini vecibelerini yerine getirme imkanı buldu.

HİJYENİK KESİM KOŞULLARINDA
 Bayramın ilk günü Solaklar Mezbahanesini tercih eden vatandaşlar daha önce sıra alımı işlemlerinin yapılması ile bekleme olmadan kurbanlıklarını kestirdi. Solaklar Mezbahanesi’ndeki kesim işlemleri  hijyenik ve modern aletlerin kullanıldığı bir ortamda gerçekleştirildi.

TEDBİR VE İKRAMLAR
 Her türlü tedbirin alındığı Solaklar Merkez Mezbahanesi’nde ambülans ve veteriner hekimler hazır bulundu. Sabahın erken saatlerinde gelen vatandaşlara çay , simit ve poğaça ikram edildi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kurban’da çöpe sakatat atmayın!

Kurban’da çöpe sakatat atmayın!